Elbląski koncert Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”

plakat

plakat - plakat


Po raz kolejny Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na Festiwal „Muzyka polska na Żuławach”. Już w sobotę, 16 lipca 2016 r. na muzycznej trasie znajdzie się nasze miasto. Elbląscy melomani festiwalowego koncertu będą mogli wysłuchać w Katedrze pw. św. Mikołaja o godz. 19:00 oraz wcześniej w plenerze o godz. 15:00 na Placu przed Katedrą.

Podczas koncertów będziemy mogli podziwiać solowe wykonania niezwykle utalentowanych elblążanek Karoliny Nowotczyńskiej (skrzypce), Pauli Preuss (skrzypce) oraz Marii Wiśniewskiej (wiolonczela). Elbląska Orkiestra Kameralna zaprezentuje się pod dyrekcją Maestro Marka Mosia.
 
Festiwal „Muzyka polska na Żuławach” odbywa się w terminie 3, 15 - 17 lipca 2016 r., w miejscowościach  tj. Elbląg, Pasłęk, Stare Pole, Stegna.
 
Festiwal od pierwszej swojej edycji prezentuje najciekawsze utwory polskiej muzyki klasycznej, inspirowane szeroko rozumianym folklorem. Promuje także miejsca związane z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach.

Repertuar III Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach” skoncentrowany jest na formie muzycznej, bardzo popularnej w okresie klasycyzmu, która charakteryzuje się prostotą i lekkością - divertimencie. Program, w tym roku, wzbogacono także o utwory kompozytorów spoza naszego kraju. Elbląscy kameraliści, zaprezentują dzieła takich mistrzów jak:  Wolfgang Amadeusz Mozart,  Andrzej Panufnik, Mieczysław Karłowicz, Maciej Radziwiłł, Mikołaj Górecki, Sławomir Czarnecki.

 

16 lipca 2016 r., godz. 15:00 – Plac przed Katedrą pw. św. Mikołaja w Elblągu – koncert plenerowy
16 lipca 2016 r., godz. 19:00 – Katedra pw. św. Mikołaja w Elblągu

Zapraszamy także na koncerty:
15 lipca 2016 r., godz. 19:00 - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie
17 lipca 2016 r., godz. 19:00 – Kościół pw. św. Barbary w Starym Polu (Krzyżanowo 13)

Wstęp bezpłatny!