EOK dla dzieci!

eok

eok - eok


Elbląska Orkiestra Kameralna z myślą o swoich najmłodszych widzach przygotowała wakacyjne koncerty plenerowe pn. „Akordeon w roli głównej”. W piątek (1 lipca) o godz. 11:00 i 13:00 na Placu przy Katedrze św. Mikołaja, muzycy pod batutą Jarosława Praszczałka zabiorą dzieci w muzyczny świat bajek.

Spotkanie z muzyką rozpocznie się od Eine kleine Nachtmusik, jednego z najbardziej znanych utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta. Następnie solista Rafał Grząka wspólnie z Orkiestrą wykona: New York Tango Richarda Galliano na akordeonie oraz Libertango Astora Piazzolli na bandoneonie.

Koncerty dla dzieci w ramach cyklu „Muzyka dla ucha Malucha” to jednak nie tylko muzyka! Doskonałą atrakcją w programie będą najbardziej znane i lubiane wiersze dla dzieci. Aktor Cezary Nowak zaprezentuje hity polskiej literatury dziecięcej. Usłyszymy teksty Juliana Tuwima: Cuda i dziwy, O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci, Dwa wiatry, Ptasie radio, Jana Brzechwy: Na straganie i Lokomotywa oraz Aleksandra Fredry Paweł i Gaweł. Wszystkie wiersze zyskają muzyczną oprawę w postaci suity Bajki czeskiego kompozytora Vaclava Trojana. Bajki należą do najbarwniejszych utworów w literaturze dziecięcej. Artyści zaprezentują między innymi: Tanecznym krokiem do świata bajek, Śpiącą królewnę czy Bajkę o akrobatach - pełne żywiołowości, spontaniczności i humoru. Trojan w mistrzowski sposób oddaje nastrój i charakter bajek, wykorzystując akordeon - instrument stworzony do podkreślania atmosfery tajemniczości i baśniowości.

Młodzi melomani usłyszą także: Ptasie plotki Witolda Lutosławskiego, Wiosnę z cyklu Cztery Pory Roku i Polowanie Antonio Vivaldiego oraz utwór Pociąg Volmera Beltrami.

Partnerem i współorganizatorem koncertów pn. „Akordeon w roli głównej” jest Biblioteka Elbląska im. Cypriana Kamila Norwida.

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

logo

logo - logo