Wakacje w Muzeum

w Muzeum

w Muzeum - w Muzeum


W miesiącach lipiec-sierpień elbląskie Muzeum zaprasza turystów i rodziny do wspólnego odpoczynku wzbogaconego możliwością poznawania historii miasta i ciekawostek historycznych na zielonym i zacisznym fragmencie Starego Miasta – muzealnym dziedzińcu.
 
W czasie dwóch miesięcy, od wtorku do czwartku, pomiędzy godziną 11:00 a 13:00,  realizowane będą zajęcia i spotkania tematyczne, skierowane dla osób indywidualnych -  od tych najmłodszych do całych rodzin. Proponujemy zabawę połączoną z nauką. Zajęcia będą miały swoją różnorodną tematykę. Nie zabraknie opowieści o elbląskich zamkach w połączeniu z malowaniem własnej wizji kartonowego grodu, spotkamy się, aby wspólnie poznawać świat Truso i wikingów (w planie m.in. tworzenie  kartonowej tarczy i drewnianych korali), w świecie gliny  można się będzie dowiedzieć sporo o kadyńskiej ceramice. Będą też tematy związane z tworzeniem laleczek i figurek, tkactwa, świata dzieci i dawnych zabaw, podejmiemy próbę budowania dużej makiety Truso. Szczegółowe informacje o nadchodzących tematach i wydarzeniach w danym tygodniu będą publikowane w każdy poprzedzający piątek na stronie internetowej Muzeum www.muzeum.elblag.pl oraz na profilu facebookowym placówki https://www.facebook.com/muzeumwelblagu/.

Kolejną propozycją muzealną na okres wakacji są niedzielne spotkania z elbląskimi legendami pt. „Opowieści z mchu i staroci”. Odbywać się będą w każdą lipcową niedzielę o godzinie 15 w Domu Wikingów na dziedzińcu Muzeum. Spotkania będą miały również swoją odsłonę warsztatową. Pierwsze spotkanie w niedzielę 3 lipca. A dzień wcześniej, 2 lipca o godzinie 11 zapraszamy osoby prawie pełnoletnie, które ukończyły 16 lat, na prelekcję dotyczącą świata relacji damsko-męskich na przestrzeni dziejów.

W godzinach otwarcia Muzeum  dostępna będzie również strefa wypoczynkowa, z hamakami i poduszkami.

W okresie wakacyjnym (lipiec-wrzesień) dostosowujemy godziny otwarcia Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu do letniego trybu życia – Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18.  Od lipca koszt biletów wstępu do budynku Gimnazjum wynosi 5 zł (bilet normalny) i 3 zł (bilet ulgowy), wstęp na dziedziniec Muzeum i do budynku Podzamcza - bezpłatny.
 
Piotr Adamczyk, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu