Strauss, Lehar, Verdi i Krzesimir Dębski na koncercie EOK

koncert

To tylko nieliczni kompozytorzy, których utwory zabrzmią podczas niedzielnego koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej „Miłość to niebo na zmieni” w operze, operetce i filmie. Na zakończenie sezonu kameraliści przygotowali doskonałą propozycję dla fanów opery i operetki.

Kameraliści ostatni raz w tym sezonie artystycznym wystąpią w Sali koncertowej, by później spotkać się z melomanami podczas wakacyjnych koncertów plenerowych. Program niedzielnego koncertu został tak ułożony, by pokazać piękno śpiewu Katarzyny Dondalskiej, laureatki Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium, jednego z największych konkursów muzyki klasycznej na świecie.

Usłyszymy przeboje operowe i operetkowe, między innymi: arię Lauretty O mio babbino caro z opery Gianni Schicchi G. Pucciniego, pieśń Moje usta całują gorąco z operetki Giuditta i walca Miłość to niebo na ziemi z operetki Paganini F. Lehara, a także arię Adeli z operetki Zemsta Nietoperza J. Straussa. Nie zabraknie także pieśni miłosnych jak np. Pieśń Heleny z Ogniem i Mieczem oraz muzyki filmowej, między innymi z brytyjskiego serialu kostiumowego Downton Abbey. Za pulpitem dyrygenckim stanie Stefan Johannes Walter urodzony w Bawarii, niezwykle wszechstronny dyrygent współpracujący na co dzień z niemieckim radiem i telewizją oraz przy produkcjach filmowych.

12 czerwca 2016 r., godz. 18:00, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.  Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK (Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25). Rezerwacja telefoniczna (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.