Owacje na stojąco w Mołdawii!

Mołdawia

Mołdawia - Mołdawia


W ostatnią sobotę muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zagrali koncert w ramach jubileuszowego, XXV Międzynarodowego Festiwalu „Zilele Muzicii Noi”, jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Mołdawii. Co roku w Festiwalu uczestniczą znakomici artyści z całego świata, którzy prezentują dzieła muzyki współczesnej.

Koncert odbył się w Organ Hall National center of chamber music, która jest wiodącą instytucją kultury i sztuki Republiki Mołdawii. Kameralistom pod batutą Pawła Kotli towarzyszył fagocista Arek Adamczyk. Artyści wykonali znakomite utwory polskich kompozytorów, między innymi: H.M. Góreckiego, A. Panufnika, W. Kilara i W. Lutosławskiego. Zgromadzona widownia nagrodziła artystów owacjami na stojąco oraz pochlebnymi opiniami:

- Jestem zachwycony dzisiejszym koncertem. Wspaniali, młodzi muzycy Orkiestry pod batutą Maestro Kotli wprowadzili mnie w niesamowity nastrój. Doskonały repertuar – komentuje Petru, mieszkaniec Kiszyniowa.

- Coś niesamowitego! A Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz jak dla mnie mistrzostwo! Nawet nie sądziłam, że muzyka klasyczna może wywołać tyle emocji. Znakomici są muzycy z Elbląga – stwierdza Natalia, turystka odwiedzająca Mołdawię.

Dzisiaj muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wracają do Polski, a już w niedzielę (12 czerwca) zagrają koncert „Miłość to niebo na ziemi” w operze, operetce i filmie, o godz. 18:00 w Sali koncertowej ZPSM w Elblągu. Serdecznie zapraszamy!

Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zrealizowany w ramach programu ,,Promocja polskiej kultury za granicą 2016-PROMESA”,,Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej” Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Nadzwyczajny Rzeczypospolitej Polskiej w Mołdawii.

 

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Metal Expert Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler

herb

herb - herb