Noc Muzeów - doniesienia z ostatniej chwili

rozkład

rozkład - rozkład


Przygotowania do Nocy Muzeów na ostatniej prostej. Do współpracy  zgłaszają się kolejni chętni by w czynie społecznym pomóc  Muzeum wykonać co najmniej 200 % planu!

Na Starówkę Nocne Marki dotrą bezpłatnie, dzięki Klubowi Miłośników Tramwajów oraz Tramwajom Elbląskim, którzy gwarantują nostalgiczną przejażdżkę zabytkowym Konstalem 5N. Kursy rozpoczną się o godzinie 19:30 z Placu Słowiańskiego, w kierunku pętli Druska. Wagon poruszać się będzie po trasie linii nr 4 do godziny 00:13. Na terenie Muzeum Klubowicze przybliżą historię elbląskich tramwajów oraz pokażą, jak wyglądała elbląska komunikacja miejska w czasach PRL-u.

Dla tych, którzy wpadną na Noc Muzeów prosto z pracy, uczniowie klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika szykują pogotowie stylistyczne. A jeśli ktoś zapomni zabrać ze sobą aparatu, będzie mógł skorzystać na miejscu z usług profesjonalnego fotografa. W przeciwieństwie do PRL-owskich zakładów fotograficznych, muzealne studio odbitki wykona na miejscu.

Uwaga, możliwe kolejki!

Miłośnicy wymiaru „Kingsajz” będą mogli odbyć symboliczną podróż do Szuflandii. Po założeniu magicznych okularów osiągną rozmiary krasnoludka, by przespacerować się po makiecie Placu Słowiańskiego z 1918 r. Zatem obywatele, Szuflandia czeka! A raczej Wy poczekacie na Szuflandię; tradycyjnie – w kolejce.
 
Muzealnicy przypominają zainteresowanym: warto nawiązać strojem do czasów PRL. Dla przebranych przewidziano małe niespodzianki, a na tych, którzy dodatkowo odważą się wystąpić w pokazie mody, czekają atrakcyjne nagrody - oczywiście w klimacie PRL.

Nie zabraknie tej Nocy warsztatów wykonywania biżuterii, projekcji filmów archiwalnych i bajek z epidiaskopu,  kultowych pojazdów z epoki PRL, gier i zabaw, spaceru śladami PRL z przewodnikiem PTTK oraz  innych atrakcji. A wszystko pomogą nam ubarwić przyjaciele - Teatr im. Aleksandra Sewruka. Kończymy kultowo w kultowym miejscu sztuki PRL - Galeria EL czeka.

>>> Wstęp za symboliczna złotówkę.<<<


Agnieszka Sławińska
Kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

tel. +48 232 72 73 (w. 39), +48 503 642 136
e-mail: a.słTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.