Jubileusz 50-lecia ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK
Od pół wieku bierze udział w kształtowaniu życia kulturalnego naszego miasta. Elbląskie Towarzystwo Kulturalne obchodzi 50-lecie działalności. Jubileuszowa Gala, w której uczestniczył Prezydent Witold Wróblewski odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne powołane zostało w 1966 roku. Od tego czasu podejmuje różnorodne inicjatywy, dzięki którym  mieszkańcy Elbląga wzbogacają się o rozwój świadomości swojej przeszłości, uczestniczą w różnorodnych imprezach kulturalnych, mają możliwość poznania krajowego i światowego dorobku kultury, lokalnej twórczości, czy dokonań mniejszości narodowych zamieszkałych w naszym mieście.  

- „Serdecznie gratuluję tego pięknego jubileuszu. Organizacje pozarządowe wspomagają działalność samorządu wzbogacając ofertę dla mieszkańców. Takie zadania realizuje od 50 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, które bierze udział w kształtowaniu życia kulturalnego naszego miasta. Cieszę się, że przetrwaliście te wszystkie trudne chwile, w których niezbędna była silna wola, zaparcie i determinacja. Jeszcze raz chciałbym podziękować za to wszystko, co zrobiliście przez te 50 lat dla mieszkańców Elbląga i dla Kultury.  Na kolejna lata życzę dalszego rozwoju i wielu ciekawych inicjatyw”  – mówił prezydent Witold Wróblewski, który objął honorowy patronat nad jubileuszem.

Z rąk prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Jolanty Janowskiej przewodniczącej Komisji Oświaty i Kultury honorowe wyróżnienie „Za zasługi dla Elbląga” otrzymała Danuta Mańkut wieloletnia była prezes i w dalszym ciągu aktywny członek ETK.

Podczas uroczystości wręczone również zostały odznaki honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Na wniosek Rady ETK Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał je: Bożennie Janikowskiej, Ninie Błeszyńska- Wojewskiej, Janowi Osterczukowi oraz Jerzemu Wojewskiemu.

Członkkowie oraz osoby współpracujace z Towarzystwem uhonorowani zostali natomiast „Laurem ETK”. Otrzymali go: Nina Błeszyńska- Wojewska, Bożenna Janikowska Krystyna Rabizo, Alicja Bednarczuk, Ryszard Tomczyk, Dariusz Barton, Wacław Krasowski, Władysław Mańkut, Ryszard Skotnicki, Kazimierz Arbart, Mirosław Dymczak, Leon Gescholowitz, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych.

Wczorajszą uroczystość uświetnił koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, z którą gościnnie wystąpił skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK

50-lecie ETK

50-lecie ETK - 50-lecie ETK