Spraw Mamie przyjemność, kup bilet na koncert!

Spraw Mamie przyjemność, kup bilet na koncert!
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki, doskonałym prezentem z okazji tego święta będzie bilet na koncert pn. „Miłość to niebo na ziemi” w operze, operetce i filmie w wykonaniu znakomitej śpiewaczki – Katarzyny Dondalskiej oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Stefana Johannesa Waltera.

W tym szczególnym dniu artyści wykonają wspaniałe utwory, które znalazły się również na na płycie „Love heaven on earth” – Miłość to niebo na ziemi, którą Katarzyna Dondalska wspólnie z rodzeństwem zadedykowała swoim rodzicom! W programie znajdą się przeboje muzyki operowej i operetkowej: arie z najsłynniejszych oper Giacomo Puccini`ego i Giuseppe Verdi`ego, arie operetkowe z dzieł Franza Lehára oraz rozsławionego na całym świecie Johanna Straussa (syna). Katarzyna Dondalska wykona również wspaniałe pieśni Franza Grothe, Wojciecha Kilara i Krzesimira Dębskiego. Wszystkie utwory zostały tak dobrane, aby ukazać wybitną muzykalność artystki, krystalicznie brzmienie jej sopranu koloraturowego oraz znakomite możliwości wokalne.
Katarzyna Dondalska należy do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce. Wielka śpiewaczka operowa Barbara Bonney, po wysłuchaniu śpiewu polskiej artystki, nazwała ją „Ósmym Cudem Świata”. Trudno się dziwić takiemu entuzjazmowi – ktokolwiek chociaż raz usłyszy ten piękny, zmysłowy głos, fenomenalną technikę a nade wszystko swobodę, będzie przekonany autentyczności tego zachwytu. Katarzyna Dondalska jest finalistką i laureatką znanych międzynarodowych konkursów wokalnych. Swoje partie solowe kreowała na wielkich scenach operowych na świecie. Współpracowała ze znakomitymi orkiestrami i pod batutą wybitnych dyrygentów. Katarzyna Dondalska znana jest szerokiej publiczności z wielu występów radiowych i telewizyjnych: ARD, BBC, RAI czy WDR.


„Miłość to niebo na ziemi” w operze, operetce i filmie, 12.06.2016 r., Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, godz. 18:00. Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK (Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski). Biuro czynne: pn., śr., pt. 8:00 – 16:00, wt., czw. 10:00 – 18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Meble Wójcik, Noble Instruments, Toyota Knedler Sp. z o.o.