Gorące rytmy

Gorące rytmy

Gorące rytmy - Gorące rytmy

Podczas koncertu „Pod słońcem Hiszpanii” z EOK  wystąpią: Krzysztof Meisinger (gitara, dyrygent) i Agnieszka Rehlis (mezzosopran), a w klimat flamenco  wprowadzi słuchaczy  Dorota Dzięcioł - bydgoska tancerka flamenco z duszą Hiszpanki.  
W repertuarze koncertu zabrzmią między innymi: Andaluza na gitarę i smyczki Enrique Granadosa oraz Taniec hiszpański z opery La vida breve na gitarę i smyczki Manuela de Falli. Z Elbląską Orkiestrą Kameralną w roli gitarzysty i dyrygenta wystąpi zaprzyjaźniony wirtuoz gitary klasycznej - Krzysztof Meisinger, a śpiewać będzie Agnieszka Rehlis, która przez 11 lat była solistką Opery Wrocławskiej. Artystka występuje na wielu scenach krajowych  i zagranicznych, wykonuje dzieła oratoryjne i kantaty. Podczas koncertu wystąpi również tancerka Dorota Dzięcioł, absolwentka prestiżowej  Szkoły Fundación Cristina Heeren Arte  Flamenco w Sewilli. Szkoliła się  pod okiem  takich mistrzów, jak: Alicja Morena, Ana Azules czy Teo Barea.

Muzyka hiszpańska jest mi bliska nie tylko przez instrument, który stał się częścią mnie, ale także przez niezwykłą jej urodę, która towarzyszy mi niemal od zawsze. Ta muzyka jest wyrazem charakteru narodu - jego pragnień, radości, pasji - oraz jest odbiciem jego elegancji i piękna. Program "Pod słońcem Hiszpanii" zawiera mój subiektywny wybór utworów, które stały się dla mnie wielką, niekończącą się inspiracją. Jestem przekonany, że wielu Melomanom ta muzyka jest równie bliska jak i mnie oraz, że często ich umuzykalniony duch podróżuje w tamte strony. Mam ogromną nadzieję, że program "Pod słońcem Hiszpanii" będzie okazją do jednej z tych podróży.
Krzysztof Meisinger

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) do nabycia w biurze koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Rezerwacja telefoniczna:  55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.