EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia

EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia

EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia - EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia

Już 11 marca Elbląska Orkiestra Kameralna zagra w Studio koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Kameraliści wraz z Roby Lakatos’em i jego gośćmi wykonają projekt „W krainie Barona Cygańskiego”.
Zagranie koncertu w Studio Koncertowym Polskiego Radia to duże wyróżnienie dla elbląskich muzyków. Tym bardziej znaczące, że oprócz wirtuoza skrzypiec Robiego Lakatos’a, z którym EOK miała już przyjemność grać, wystąpią również światowej sławy śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, skrzypaczka Anna Wandtke, akordeonista Klaudiusz Baran, znakomici artyści z Węgier: pianista Kalman Cseki i cymbalista Jeno Lisztes. Kierownictwo artystyczne nad koncertem objął Sebastian Wypych, który zagra na kontrabasie.
W programie koncertu utwory ściśle związane z muzyką węgierską, przeplecione podziwianymi na całym świecie utworami muzyki filmowej i klasycznej. Usłyszeć będzie można niezapomniane czardasze i tanga. Artyści wykonają m.in. utwory z operetek „Hrabina Mariza”, „Baron Cygańśki”, „Księżniczka Czardasza”, znakomite utwory Piazzolli, Bocka czy Montiego.
Elbląska publiczność będzie mogła wysłuchać tego wyjątkowego koncertu na żywo podczas Dni Elbląga 2016. Już dziś serdecznie zapraszamy!
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments, Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.

EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia

EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia - EOK wystąpi w Studio Polskiego Radia