Mistrz gitary zaprasza…

Mistrz gitary zaprasza…
Koncertem nt. „Pod słońcem Hiszpanii” Elbląska Orkiestra Kameralna przywita marzec. Jej gośćmi będą wirtuoz gitary klasycznej, Krzysztof Meisinger oraz mezzosopranistka Agnieszka Rehlis. W bogatym programie w tonie gorących hiszpańskich rytmów zabrzmią, między innymi Asturias Isaaca Albéniza i Siete canciones populares españolas Manuela de Falli.

- Muzyka hiszpańska jest mi bliska nie tylko przez instrument, który stał się częścią mnie, ale także przez niezwykłą jej urodę, która towarzyszy mi niemal od zawsze – mówi Krzysztof Meisinger. - Program „Pod słońcem Hiszpanii” zawiera mój subiektywny wybór utworów, które stały się dla mnie symbolem Hiszpanii i wielką, niekończącą się inspiracją - dodaje.
W programie koncertu prócz pieśni de Falli znajdą się także utwory wielkich twórców hiszpańskich i włoskich, takie jak: Enrique Granados Andaluza na gitarę i smyczki, Luigi Boccherini Introdukcja i Fandango na gitarę i smyczki oraz Federico García Lorca Canciones  españolas na głos, gitarę i smyczki.
- Jestem przekonany, że wielu Melomanom ta muzyka jest równie bliska jak i mnie oraz, że często ich umuzykalniony duch podróżuje w tamte strony. Mam ogromną nadzieję, że program „Pod słońcem Hiszpanii” będzie okazją do jednej z tych podróży. Serdecznie zapraszam! –podsumowuje Krzysztof Meisinger.
Koncert odbędzie się 4 marca o godz. 19:00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Bilety: 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym EOK – Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 10:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Noble Instruments, Sponsor Wspierający: Meble Wójcik Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.