Wernisaż Marty Tyszkowskiej

galeria

galeria - galeria


Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Marty Tyszkowskiej, który odbędzie się 18 grudnia (piątek) o godz. 17.00, w galerii Na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51.

Artystka o sobie:
Nie obcięłam sobie ucha jak van Gogh, nie nakładam na siebie dziesiątek warstw bielizny jak Lautrec, nie piekę dwumetrowych bagietek na pokładzie parowca jak Salvador Dali. Jestem zwykłą artystką, całkowicie niewyróżniającą się z tłumu, chociaż otacza mnie parę dziwactw.

Mieszkam na Zaczarowanym Kole w Krakowie wraz z czwórką cudownych szczurów, pająkiem na suficie i starym artystą w szafie. Cierpię na niezrozumiałe poczucie humoru, wybujałą wyobraźnię i zachowanie o wzmożonym afekcie, nieadekwatnym do sytuacji.

Uwielbiam rejestrować rzeczywistość za pomocą aparatu. Inspirują mnie zwykłe, codziennie sytuacje , w których mogę pokazać innym niezwykłość. Tematem mojego cyklu są ludzie oraz ich emocje. Spacerując wieczorem ulicami Karkowa zauważyłam, jak wiele uczuć kryje się na twarzach przechodniów. Zdjęcia robiłam codziennie przez pół roku z ukrycia. I szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego wachlarza ludzi.

Obecnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoja przygodę ze sztuką zaczęłam w MDK-u pod okiem pani Katarzyny Smeji-Skulimowskiej oraz pana Piotra Romanowskiego.

Zapraszam do mojego małego świata.