A nadzieja znów wstąpi w nas...

A nadzieja znów wstąpi w nas...

A nadzieja znów wstąpi w nas... - A nadzieja znów wstąpi w nas...
13 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 oraz o godz. 19.30 elblążanie będą mieli okazję przeżyć niesamowity wieczór. W Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 5 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu wokalistów pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury oraz zaproszonych gości.

Będzie to jedyny taki koncert w naszym mieście. Koncert, który  nas wszystkich - i tych śpiewających i tych słuchających wprowadzi w bardzo szczególny nastrój, właśnie dlatego że odbywa się w czasie oczekiwania. A jest to taka nasza alternatywa od „przedświątecznej gorączki”,  aby ludzie mogli sięgnąć do prostej mądrości i głębokiej wiary zawartej w kolędach.
Występ, do którego przygotowania trwają już od kilku miesięcy, jest dla wykonawców jednym z większych wydarzeń, nad jego organizacją pracuje ponad 80 osób, a koordynatorem całości jest Katarzyna Panicz, instruktorka sekcji wokalnej MDK.
Na scenie, oprócz solistów ze wspomnianej pracowni wokalnej, zobaczymy 11 znanych i cenionych elbląskich muzyków, m. in. Bartek Krzywda, do którego należą również aranże, Marcin Gawdzis, znany już nie tylko w Elblągu, nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju, Szymon Zuehlke, saksofonista, znany zwłaszcza w kręgach jazzowych. Wystąpią również uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu (II stopnia) oraz studenci ze Studium Wokalno – Aktorskiego w Gdyni. A gościem specjalnym tego wieczoru będzie Tomek Steńczyk, którego elblążanom już chyba nie trzeba prezentować.
Podczas koncertu usłyszymy znane wszystkim tradycyjne kolędy, które w wykonaniu zespołu Szalone Małolaty zdobywały czołowe nagrody na festiwalach, ale nie zabraknie też niespodzianek - nowego repertuaru, aranżacji, pomysłów. Zobaczymy też nowe stroje, specjalnie zaprojektowane i uszyte na tę okazję przez elbląską projektantkę.
Jak sami uczestnicy i organizatorzy podkreślają – wydarzenie to nie mogłoby być sfinalizowane, gdyby nie ogromny wkład pracy i zaangażowanie rodziców.
Tego wieczoru przygotujmy się na nieprzyzwoitą dawkę pozytywnych emocji, bo nie chodzi tu tylko o wysłuchanie po raz kolejny kolęd, ale o spektakularne widowisko, dzięki któremu nie zapomnimy, że nadchodzą narodziny Zbawcy.
Chyba najlepszą reklamą tego wydarzenia jest fakt, iż sprzedano już tyle biletów, że organizatorzy zdecydowali się na zagranie koncertu w tym dniu dwa razy.
    
Organizatorami są: Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szalone Małolaty, Biblioteka Elbląska. Patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.
    
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w obu budynkach MDK, przy ul. Warszawskiej 51 i Bema 37, od 1 grudnia br. w godz. 10.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy.

                                Marta Makowska