Elbląskie Muzeum widzialne w kraju

muzeum

muzeum - muzeum


Wczoraj (30 listopada) w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję Przeglądu Muzeum Widzialne, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Jest to inicjatywa, której celem jest podkreślenie znaczenia dobrej identyfikacji wizualnej jako istotnego narzędzia budowania relacji wewnętrznych i zewnętrznych każdej instytucji.

Efekty pracy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu zostały dostrzeżone i wyróżnione przez jury konkursowe. W starciu z takimi medialnymi i finansowymi gigantami, jak Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Miasta Gdyni czy Muzeum Architektury we Wrocławiu, zwyciężyło nasze muzeum otrzymując I nagrodę w głównej kategorii konkursu: „Identyfikacja muzeum”. System identyfikacji wizualnej oraz nowy logotyp elbląskiego Muzeum zostały wybrane na drodze konkursu w ramach realizacji międzynarodowego projektu „Museums over the borders”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Litwa-Polska-Rosja) oraz Gminy Miasto Elbląg. Autorem projektu jest młody uzdolniony artysta grafik z Wrocławia, Marcin Usarek, któremu serdecznie gratulujemy. Zaprojektował dla nas dobre narzędzie budowania wizerunku i promocji instytucji, które przystaje zarówno do misji muzeum, jak i współczesnych realiów.

Konieczność kreowania marki czy informowania o misji nie odnosi się jedynie do sektora komercyjnego. Muzea również muszą dostosowywać się do wymagań współczesnego rynku. Otrzymana nagroda jest najlepszym świadectwem, że elbląskie muzeum znalazło się w krajowej awangardzie  nowoczesnych,  dobrze rozwijających się, nadążających za współczesnością i widzialnych daleko placówek.

muzeum

muzeum - muzeum

muzeum

muzeum - muzeum

Agnieszka Sławińska
Kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju
w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu

tel. +48 232 72 73 (w. 39), +48 503 642 136
e-mail: a.słTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.