Przeboje muzyki klasycznej, czyli edukacja z EOK

Przeboje muzyki klasycznej, czyli edukacja z EOK

Przeboje muzyki klasycznej, czyli edukacja z EOK - Przeboje muzyki klasycznej, czyli edukacja z EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza w muzyczną podróż po największych kompozycjach wszechczasów. W koncercie edukacyjnym wezmą udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych i pierwszej klasy gimnazjum.
Elbląska Orkiestra Kameralna przedstawia młodym słuchaczom dzieła należące do muzycznego kanonu i inspirujące zjawiska w kulturze muzycznej. Podczas koncertu 9 grudnia br. elbląskich kameralistów poprowadzi koncertmistrz Bartłomiej Tełewiak,
a solistkami będą skrzypaczki: Karolina Nowotczyńska i Paula Preuss. Koncert rozpocznie się utworem geniusza muzycznego Wolfganga Amadeusza  Mozarta – Eine kleine Nachtmusik. Dzieło pełne jest niewyczerpanych pokładów inwencji melodycznej, co stanowi o jego niegasnącej popularności do dnia dzisiejszego.
Następnie usłyszymy niezwykłe zestawienie Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego i Astora Piazzolli, czyli skonfrontowanie dwóch różnych epok i emocjonalności. Dzięki ożywczej sile utworów Piazzolli odkryjemy Vivaldiego na nowo. W jego cyklu słychać skradający się mróz, grzmoty wiosennej burzy, śpiew ptaków… Z uporządkowanego utworu barokowego łagodnie przejdziemy  do swobodnej muzyki, w której słychać emocjonalne tango.
Na koniec dwa utwory wybitnych polskich kompozytorów: Polonez D-dur Henryka Wieniawskiego i Orawa Wojciecha Kilara - melodia tętniąca życiem, wzruszająca, wyzwalająca emocje i wprawiająca słuchacza w zachwyt. Polonez Wieniawskiego
to natomiast pierwszy utwór w muzycznym dorobku kompozytora, w którym wykazał się twórczą samodzielnością i dojrzałością, uchwycił pewien narodowy rys poloneza – tchnącego bohaterskim duchem i pełnego rozmachu, nasyconego wirtuozerią.
Bilety: 10 zł (wyłącznie dla grup zorganizowanych)
Rezerwacja biletów: Biuro Koncertowe EOK (Ratusz Staromiejski, Stary Rynek 25).
Biuro czynne w pn., śr. i pt. w godz. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. w godz. 10:00-18:00.
Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub www.eok.elblag.eu


Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Toyota Knedler Sp. z o.o., NZOZ Twoje Zdrowie