Elbląscy kameraliści na płycie „The Very Best Of Leszek Możdżer”!

Elbląscy kameraliści na płycie „The Very Best Of Leszek Możdżer”!
„The Very Best Of Leszek Możdżer” to ostatnia płyta wybitnego artysty i kompozytora złożona z muzycznych fascynacji i odkryć Leszka Możdżera - dzisiaj najpopularniejszego muzyka jazzowego w Polsce. Jeden z utworów, który znajduje się na płycie został skomponowany i dedykowany specjalnie dla  Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
Orkiestra z wielką przyjemnością przyjęła zaproszenie Leszka Możdżera do udziału w projekcie, na którym artysta zawarł jedne ze swoich najważniejszych kompozycji. Wydawnictwo miało swoją premierę w listopadzie 2014 r. i składa się z dwóch nośników. Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą maestro Marka Mosia wystąpiła na albumie nr 2: utwór nr 9 – „Preludium”. Na płycie wystąpili również gościnnie tacy artyści jak: Jadwiga Możdżer, Lars Danielsson, Przemek Dyakowski, Sawa Możdżer, Krzysztof Pełech, Piotr Sutt i inni. Krążek dotarł do 1. miejsca polskiej listy przebojów - OLiS i uzyskał status podwójnie platynowej płyty.
„Leszek Możdżer – wybitny pianista i kompozytor dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów
i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”. Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje - tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia.” (Dionizy Piątkowski, autor polskiej Encyklopedii Jazzu).

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J.
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler, Grupa Żywiec Browar w Elblągu