Wernisaż prac Barbary Szwedowskiej

jedna z prac

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Barbary Szwedowskiej, który odbędzie się 6 listopada (piątek) o godz. 17.00, w galerii Na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51. Zaprezentowany zostanie określony zbiór prac artystki, zrealizowanych głównie w odpowiedzi na zadania uczelniane.
    
Barbara Szwedowska uczęszczała do sekcji plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie  pod okiem Katarzyny Smeji - Skulimowskiej przez 4 lata doskonaliła swój warsztat artystyczny. To właśnie dzięki długiej i ciężkiej pracy ich obu, Basia jest obecnie studentką trzeciego roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją w dziedzinie ilustracji.

Nadchodząca wystawa, to obrazy o charakterze malarskim i rysunkowym, ale także grafiki i małe formy szkicowe, co można określić mianem kolażu. Basia w swojej działalności twórczej nie ogranicza się do wybranej techniki, lubi za to je ze sobą łączyć. Aktualnie w centrum zainteresowań artystki znajduje się postać ludzka. Z obserwacji rzeczywistości powstają portrety mniej lub bardziej realne, postaci w ruchu. Pojawiają się próby ukazania interakcji społecznych w formie graficznej.

ZAPRASZAMY!