Dwa dni z MANUFAKTURĄ

plakat

plakat - plakat

Jeden jest nauczycielem matematyki, drugi grafikiem, trzeci programistą. Wszyscy spotkali się przy wspólnym temacie: gry. Najpierw rozmawiali o stworzeniu planszówki, później przerodziło się to w jedyny w Elblągu Festiwal Gier Planszowych MANUFAKTURA. Wydarzenie ma już kolejną edycję. W tym roku organizatorzy zapraszają do wspólnego grania podczas Święta Chleba, 12 i 13 września, w Ratuszu Staromiejskim na Starym Rynku w Elblągu.

Jak co środę, spotykają się na Warszawskiej 55. W tym czasie ich żony zostają z domu, niektórzy ojcowie przychodzą tu ze swoimi dziećmi, a młodzież odkłada lekcje na później, bo właśnie wtedy ma prawdziwie swój czas. Godzina 18:00. Pudło wybrane, instrukcja już znana, karty rozdane. Od tego momentu wszystkie dotychczasowe relacje idą w niepamięć. To, co trzymają w rękach, i to, co widać na stole, dyktuje nowe zasady i nowe role. Kto jest kim? Wpatrują się w twarze siedzących obok i próbują rozeznać, kto w poszukiwaniu diamentów współpracuje, a kto sabotuje. Przy stole obok inna historia – jeden kupuje stado owiec, drugi zakłada już trzecią osadę. A gdzieś obok bajkowe obrazki z kart służą do tworzenia wydumanych metafor.

Jak przyznaje Kuba Strumiński, współtwórca MANUFAKTURY, najwięksi wyjadacze gier radzą sobie zdecydowanie lepiej w życiowych i biznesowych sytuacjach, kiedy trzeba podjąć szybką decyzję, negocjować, używać strategii w działaniu.

Na MANUFAKTURĘ tradycyjnie – wstęp wolny. Do dyspozycji będzie ponad 300 tytułów gier, dostępnych bezpłatnie. W planszówkowych wyzwaniach będzie można liczyć na pomoc instruktorów, zaprawionych w graniu od lat. Znajdzie się coś dla każdego gracza – małego, dużego, początkującego, wymagającego, samotnika i stadnych graczy. Warto rezerwować czas:

12 września, sobota – 10:00-20:00
13 września, niedziel – 10:00-15:00.

W programie są turnieje z nagrodami.

Organizatorem wydarzenia jest Fabryka Działań Niemożliwych, a zrealizowano je przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

Jola Prokopowicz