Koncert EOK i VOŁOSÓW

Koncert EOK i VOŁOSÓW

Koncert EOK i VOŁOSÓW - Koncert EOK i VOŁOSÓW
W tym roku w Elblągu odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Święta Chleba.  Z tej okazji tradycyjny jarmark produktów regionalnych, koncerty i wystawy połączone zostały z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa 2015.
Podczas tegorocznej edycji nie mogłoby zabraknąć koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. 12 września na Starym Rynku w Elblągu kameraliści pod batutą Sebastiana Perłowskiego zagrają wspólnie z zespołem VOŁOSI - pięcioma niezwykle uzdolnionymi muzykami, którzy od pierwszego wydobytego dźwięku hipnotyzują słuchaczy. Bracia Krzysztof (skrzypce)  i Stanisław  (wiolonczela) Lasoniowie, którzy mimo klasycznego przygotowania ukochali muzykę ludową, przesyconą pięknem południa Polski oraz górale z Karpat: Jan Kaczmarzyk (altówka i gajdy), Zbigniew Michałek (skrzypce)
i Robert Waszut (kontrabas), którzy oprócz żywiołowości wnoszą do zespołu góralski akcent. Ta żywiołowość, spontaniczność i porywająca radość grania stanowi, poza umiejętnościami muzycznymi, główny atut i wizytówkę zespołu. Słuchacza, który usłyszy VOŁOSÓW po raz pierwszy czeka zaskoczenie. Rozpoznając klimat i motywy muzyczne charakterystyczne dla folkloru gór, nie będzie mógł uwierzyć, że można je tak zagrać
i rozwinąć, jak robią to oni.
W ramach Uroczystego koncertu z okazji Ogólnopolskich i Wojewódzkich Obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa artyści wykonają 2 koncerty (12.09.2015 r. godz. 11:30 i 14:00). W programie znajdą się głównie autorskie kompozycje VOŁOSÓW
z płyty Zmierzch: "Od Morawy deszcze idzie", "Transylwania", "Szumi dolina", "Pełnia", czy "Gajdy". W 2011 roku tytułowy utwór z tej płyty został wybrany najlepszym utworem folkowym w Europie!  
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, który ma na celu propagowanie dialogu międzykulturowego i podkreślanie wspólnych korzeni kultury europejskiej. Co roku we wrześniu organizowane są akcje zwiedzania zabytków, wystawy i liczne imprezy towarzyszące.
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler Sp. z o.o.