Owacje na stojąco w Niemczech

Owacje na stojąco w Niemczech

W piątek (4 września) muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej zagrali ostatni koncert w Martin-Schmidt-Konzertsaal w Bad Munder (Niemcy).
Koncert odbył się w kameralnej Sali koncertowej, która miała pozytywny wpływ na odbiór repertuaru. Maestro Volker Schmidt-Gertenbach, jak zwykle czarował publiczność sposobem prowadzenia. Kameralistom ponownie towarzyszyła skrzypaczka, Jeanne Christée. Zgromadzona widownia nagrodziła artystów owacjami na stojąco oraz pochlebnymi opiniami:
- Jestem zachwycony dzisiejszym koncertem. Wspaniali, młodzi muzycy Orkiestry pod batutą Maestro Gertenbacha wprowadzili mnie w niesamowity nastrój. Doskonały repertuar, który pozwolił poczuć na własnej skórze niesamowite dźwięki muzyki klasycznej – komentuje Mortiz, mieszkaniec Bad Munder.
- Coś niesamowitego! A ,,Serenada” Dvoraka - jak dla mnie mistrzostwo! – stwierdza Marie, turystka odwiedzająca Bad Munder.
- Nawet nie sądziłam, że muzyka klasyczna może wywołać u mnie tyle emocji. Spokój, zadumę, a zarazem niezwykłą energię. Brawa dla znakomitych muzyków z Elbląga! – mówi Ralf, mieszkaniec Bad Munder.
Muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej są już w Polsce. Obecnie przygotowują się do nowego Sezonu artystycznego. Najbliższy koncert z zespołem VOŁOSI - 12 września o godz. 11:30 i 14:00 (dwie części) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Kolejny pt. „Od Haydna do Brittena” - 7 października  2015 r. o godz. 19:00 w Sali koncertowej ZPSM w Elblągu. Serdecznie zapraszamy!
Więcej na www.eok.elblag.eu
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler