Na dobry początek…. EOK!

Na dobry początek…. EOK!

Na dobry początek…. EOK! - Na dobry początek…. EOK!

Wrzesień będzie „gorącym okresem” dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która rozpoczynie 9. Sezon Artystyczny. W tym miesiącu muzycy zagrają 5 koncertów. Pierwsze już 3  i 4 września – w Bad Pyrmont Konzerthaus oraz Bad Munder  Martin-Schmidt-Konzertsaal  (Niemcy).


Na zaproszenie dyrygenta Volkera Schmidta-Gertenbacha elbląscy kameraliści wystąpią w renomowanych salach koncertowych. Towarzyszyć im będzie skrzypaczka Jeanne Christée, która odkrywa przed widzami zapomniane utwory światowej sławy kompozytorów.
W programie koncertów utwory m.in. Góreckiego, Schuberta i Mendelssohna.
Inauguracją Sezonu Artystycznego 2015/2016 Elbląskiej Orkiestry Kameralnej będzie koncert z zespołem VOŁOSI, realizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
12 września o godz. 12.00 i 14.00 (II część koncertu) na Starym Rynku w Elblągu, Vołosi i Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Mosia zagrają program nawiązujący do muzycznej podróży po Karpatach,z sięganiem do tematów powszechnie znanych, ale w zaskakujących aranżacjach.
W Kołobrzegu (20 września) skrzypek Jan Stanienda poprowadzi kameralistów podczas koncertu pn. „Muzyka żydowska w klasyce” z cyklu "WIECZORY NARODÓW" organizowanego przez Regionalne Centrum Kultury. Podczas koncertów prezentowana jest muzyka różnych epok i stylów.  W programie muzyka niemiecka, żydowska i polska.
Pod koniec września elbląscy kameraliści zaprezentują się podczas 9. Pomorskich Dni Chopinowskich (26 września), organizowanych w Muzeum Tradycji Szlacheckiej
w Waplewie Wielkim, będącym Oddziałem Muzeum Narodowego w Gdańsku. Elbląska Orkiestra Kameralna zagra koncert z towarzyszeniem pianisty Bogdana Czapiewskiego.
W programie koncertu utwory Fryderyka Chopina, Grażyny Bacewicz i Wojciecha Kilara.
Wrześniowe koncerty będą przedsmakiem kolejnego sezonu artystycznego, którego program został tak dobrany, aby zadowolić upodobania zarówno wytrawnych miłośników muzyki klasycznej, jak i fanów muzyki rozrywkowej.
Już w tę niedzielę (31.08) Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Sebastiana Perłowskiego, wystąpi w Teatrze im. Aleksandra Sewruka z okazji 35-lecia Solidarności. Kameraliści z towarzyszeniem Chóru Cantata oraz doskonałych solistów: Mirosława Czyżykiewicza, Jacka Bończyka i Hadriana Filipa Tabęckiego zaprezentują spektakl muzyczny „RAJ”, będący nową interpretacją legendarnego programu wykonywanego przez Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego w 1980 roku.
Więcej informacji o koncertach na stronie: www.eok.elblag.eu
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler