Zabierz dziecko w muzyczną podróż

Zabierz dziecko w muzyczną podróżMuzyka, wakacje i dzieci? Jak połączyć dziecięcą ciekawość poznawania świata i wrażliwość na muzykę? Elbląska Orkiestra Kameralna ma na to sposób. 22 i 23 sierpnia zaprasza na niezwykłe, interaktywne i angażujące publiczność koncerty przygotowane specjalnie dla najmłodszych widzów i ich opiekunów.
Podczas najbliższego spotkania pt. „Wakacyjne podróże” muzycy przeniosą dzieci do magicznego świata dźwięków, form i stylów muzycznych poprzez specjalnie zaaranżowane utwory muzyki klasycznej. Przy dźwiękach wirtuozowskiego  „Lata” z cyklu „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego usłyszymy odgłosy kukułki, szczygła i turkawki. Kameraliści wykonają także miniaturę z cyklu „Karnawał zwierząt” Camille Saint-Saënsa pt. „Łabędź”, która zabrzmi dzięki dostojnym dźwiękom wiolonczeli, a do melodyjnego i skocznego tańca porwie melomanów „Kujawiak” Henryka Wieniawskiego. W niezwykłą wyprawę do ZOO zabiorą słuchaczy Hubert Ostrowski (skrzypce), Marcin Mąkowski (skrzypce), Karol Sienkiewicz (altówka) i Maria Wiśniewska (wiolonczela). Natomiast o muzycznym pociągu oraz zaczarowanym globusie opowie Marta Kołodziejska-Kacprzak (prowadzenie).
Wstęp na koncerty jest bezpłatny!
22 sierpnia 2015 r., godz. 11:00, Ratusz Staromiejski w Elblągu (Stary Rynek 25)
23 sierpnia 2015 r., godz. 11:00, Ratusz Staromiejski w Elblągu (Stary Rynek 25)
Koncerty kwartetu smyczkowego EOK cieszą się ogromną popularnością, dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja: telefoniczna (55) 237 47 49 lub elektroniczna www.eok.elblag.eu. Wejściówki do odbioru w Biurze Koncertowym EOK – Ratusz Staromiejski. Biuro czynne od pn. do pt. w godz. 8:00-16:00.
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Toyota Knedler, EPEC