Koncertowe lato z Orkiestrą!

plakat Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

plakat Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - plakat Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Elbląscy kameraliści przygotowali dla melomanów kilka koncertowych propozycji na lato. Ciekawy i urozmaicony program będzie skierowany nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

W dniach 17-22  lipca odbędzie się  II edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach". Ideą przewodnią festiwalu jest prezentacja miejsc związanych z turystycznym szlakiem gotyckich kościołów na Żuławach w swoistym dialogu z muzyką polską. Podczas trasy koncertowej muzycy pod batutą Marka Mosia oraz w towarzystwie cenionych solistów: Iwony Sobotki (sopran) oraz Szymona Komasy (baryton), wystąpią w sześciu miejscowościach. 19 lipca o godz. 19:00 zagrają koncert w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu. W repertuarze koncertu znajdą się specjalnie na tę okazję dobrane, słynne utwory polskich mistrzów kompozycji, m.in.: F. Chopina, K. Szymanowskiego czy M. Karłowicza.
    
W te wakacje nie zabraknie również muzycznych atrakcji dla dzieci. Muzycy kwartetu smyczkowego EOK zabiorą je do krainy dźwięków podczas koncertów edukacyjnych pn. „Wakacyjne podróże”. W programie tych spotkań z muzyką usłyszymy specjalnie zaaranżowane utwory m.in. Kujawiaka H. Wieniawskiego, Łabędzia z cyklu Karnawał Zwierząt C. Saint-Saënsa, Cztery Pory Roku – Lato A. Vivaldiego czy Polkę Tritsch-Tratsch J. Straussa. Koncerty skierowane do rodzin z dziećmi, odbędą się 22 i 23 sierpnia o godz. 11:00 w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu.
    
Podczas sierpniowych obchodów 35-lecia Solidarności kameraliści wraz z Chórem Cantata zagrają u boku znakomitych artystów: Jacka Bończyka, Mirosława Czyżykiewicza i Hadriana Filipa Tabęckiego. 30 sierpnia o godz. 18:00 w Teatrze im. A. Sewruka zaprezentują publiczności spektakl muzyczny „RAJ”, który jest interpretacją legendarnego programu wykonywanego przez Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego w 1980 roku. W skład programu oprócz utworów skomponowanych do wierszy Kaczmarskiego wchodzą również kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta, między innymi: "Władca ciemności", "Wygnanie z Raju" czy "Strącanie aniołów".

Na zakończenie lata (12 września) Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Sebastiana Perłowskiego zagra koncert plenerowy na Placu przy Katedrze św. Mikołaja. Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2015 z orkiestrą wystąpi zespół VOŁOSI, który jest objawieniem sceny World Music ostatnich kilku lat. Ich styl to niezwykła radość i zabawa – improwizacja na pograniczu muzycznych światów. Po jednej stronie stoją muzycy klasyczni, bracia Krzysztof i Stanisław Lasoniowie. Z drugiej strony mamy górali: Zbigniew Michałek, Jan Kaczmarzyk i Robert Waszut wnoszą do zespołu nutę karpacką, a z nią mnogość muzycznych ekspresji.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na: koncerty „Wakacyjne podróże” oraz spektakl muzyczny „RAJ” , konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Serdecznie zapraszamy!  

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler