Operetka i film - tłumy mieszkańców na inauguracji Dni Elblaga

Najpiękniejsze utwory filmowe i operetki zabrzmiały w piątek na wypełnionym po brzegi publicznością Placu Katedralnym. Tak elblążanie zainaugurowali obchody tegorocznych Dni Elbląga.
 - Dni Elbląga to święto nas wszystkich. Po raz pierwszy rozpoczynamy je na Placu Katedralnym, którego zagospodarowanie zmieniło tę część starówki.  Tegoroczne święto miasta inauguruje koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz wspaniałych solistów, a wszystko pod batutą Krzesimira Dębskiego. Dzisiejsze spotkanie z tak wytrawną muzyką możliwe jest dzięki właścicielom firmy Meble Wójcik. Panom Leszkowi i Piotrowi Wójcikom serdecznie dziękuję. Serdecznie zapraszam elblążan do udziału w sobotnich i niedzielnych imprezach, życzę jednocześnie dobrej zabawy i wspaniałych wrażeń – podkreślał podczas inauguracji Dni Elbląga Prezydent Witold Wróblewski.
Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej towarzyszyli znakomici soliści: Katarzyna Laskowska (sopran liryczny), Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran), Piotr Rafałko (tenor) i Adam Szerszeń (baryton).
Publiczność miała okazję wysłuchać  znane utwory filmowe skomponowane przez Krzesimira Dębskiego jak: Pieśń Mili z filmu „Stara Baśń”, Polonez Husarii i Pieśń Heleny  z „Ogniem i Mieczem” oraz Trojak z filmu „Pawn Shop”, a także najbardziej znane motywy muzyczne z hitów kina światowego: „Gladiator”, „Moulin Rouge!”, „Pasja” czy „Maska Zorro”. Artyści wykonali również najpiękniejsze arie i duety z operetek, między innymi: Graj Cyganie z operetki „Hrabina Marica”, Czardasz Silvy i duet Artystki z variété z „Księżniczki Czardasza” Imre Kálmána i Ach, kobiety kto poznać was chce z operetki Franciszka Lehára „Wesoła wdówka”.      
Licznie zgromadzonych słuchaczy  do łez rozbawiał znakomity kompozytor i muzyk Krzesimir Dębski, który był nie tylko dyrygentem, ale również konferansjerem koncertu.
Sponsorem piątkowego koncertu była firma Meble Wójcik.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowego koncertu