Finał z Chopinem

 Finał z Chopinem

Finał z Chopinem - Finał z Chopinem
Co 5 lat w Warszawie odbywa się jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych – Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina. Tradycyjnie bierze w nim udział kilkudziesięciu młodych pianistów z całego świata.

W tym roku Polskę reprezentować będzie 15 interpretatorów muzyki Chopina. Wśród nich znajdzie się zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego – Andrzej Wierciński, który 19 czerwca wystąpi z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Maestro Marka Mosia. W programie koncertu melomani usłyszą, budzący zachwyt od chwili premiery w 1830 roku, I Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina, urzekające pięknem brzmienia Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Pamiątkę z Florencji jeden z najpiękniejszych utworów kameralnych Piotra Czajkowskiego, owoc fascynacji kompozytora Florencją.

Tym koncertem elbląscy kameraliści oficjalnie zakończą 8. Sezon Artystyczny 2014/2015.

W przeddzień koncertu zapraszamy również na spotkanie z muzyką Fryderyka Chopina w plenerze (18.06.2015 r., Stary Rynek).

Grande Finale – 19 czerwca 2015 r., godz. 19:00 -  Centrum Sztuki Galeria EL

Bilety: 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Ratusz Staromiejski (Stary Rynek 25): pn., śr. i pt. 8:00-16:00 oraz wt. i czw. 8:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Więcej informacji na stronie: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler