Ogrody Polityki - ręka na pulsie kultury

 Ogrody Polityki - ręka na pulsie kultury

Ogrody Polityki - ręka na pulsie kultury - Ogrody Polityki - ręka na pulsie kultury
W jednej z sal Kamieniczek Elbląskich Witold Wróblewski prezydent Elbląga i Jacek Nowiński dyrektor Biblioteki Elbląskiej zapowiedzieli dziś 12. Letnie Ogrody Polityki, które rozpoczną się jutro i potrwają do 13 czerwca.

W tym roku obchodzimy 25. lecie samorządu terytorialnego dlatego tematem przewodnim tegorocznych Ogrodów będzie rozwój miast. Do udziału w debatach zaproszeni zostali prezydenci i burmistrzowie , marszałkowie województw i wielu innych ludzi z szeroko pojętego sektora samorządowego. Jestem przekonany, że będzie to dla nas wszystkich doskonała okazja do wymiany doświadczeń - mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga

Mówić będziemy o tym co dotyka nas bezpośrednio, o samorządzie. Reforma samorządowa jest tą jedną z najbardziej udanych reform w naszym kraju umożliwiając bezpośredni kontakt władzy z obywatelem. Mimo to samorządy mają wciąż mała siłę oddziaływania na przykład na politykę tworzoną w polskim parlamenciem. Również o tym będziemy dyskutować. Nasze debaty służyć będą wyciąganiu wniosków. Poza tym czeka nas ambitna muzyka, spotkania literackie, wychodzimy w przestrzeń Starego Miasta ze spotkaniami autorskimi i spektaklami. Stawiamy sobie za cel opisywanie i wyprzedzanie zjawisk, które nadchodzą w społeczeństwie - mówił o kolejnej edycji Ogrodów Jacek Nowiński dyrektor Biblioteki Elbląskiej.