Scena przy stoliku - "Kreacja"

teatr
Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na spektakl "Kreacja", który w najbliższy wtorek 19 maja) odbędzie się w ramach cyklu - Scena przy stoliku, wstęp wolny.

 

"Kreacja", to historia ubogiego prowincjonalnego malarza. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się tajemniczy marszand – PAN. Wkrótce okazuje się, że Jan – NIKT jest niczym plastelina w rękach swojego opiekuna – pozwala się dowolnie kształtować, tworzyć zgodnie z jego pomysłem i wolą.

Tytułowa kreacja jest tu w rzeczywistości cyniczną grą marszanda, który manipuluje swoim podopiecznym, wykorzystując jego uległość, chorobę psychiczną oraz alkoholizm. Pozornie niewinna zabawa w "Pana Boga" znajduje w dramacie Iredyńskiego swój tragiczny, szokujący koniec…

Ireneusz Iredyński, zmarły w 1985 roku pisarz-skandalista, zaliczany do grona popaździernikowych „młodych gniewnych”. Autor w jednym z wywiadów powiedział, że pisze "ciągle jedną i tę samą sztukę". "Wszystkie moje sztuki są o przemocy, takiej czy innej, ale o przemocy. To wisi w powietrzu, nosimy to w sobie, nie potrzeba być nawet szczególnie uczulonym medium (...).


Ireneusz Iredyński
"KREACJA"

obsada:
PAN: Artur Hauke
NIKT: Piotr Boratyński
GOSIA: Aleksandra Wojtysiak

Scena przy stoliku
19 maja (wtorek) godz. 18.00 Mała scena
WSTĘP WOLNY / rezerwacja miejsc tel.55 641 97 00 w 284/