Koncertmistrz EOK otrzymuje Stypendium Artystyczne Miasta Elbląga

Elbląska Orkiestra Kameralna z przyjemnością informuje, że koncertmistrz Orkiestry Karolina Nowotczyńska otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Elbląga. Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta Elbląga raz do roku, na realizację działań związanych z rozwojem artystycznym.

 

Głównym kryterium wyboru laureatów przez Kapitułę, były osiągnięcia młodych instrumentalistów, plastyków, uczniów oraz studentów szkół artystycznych w minionym roku. O wyróżnienie ubiegało się dwadzieścia osób.

W zacnym gronie finalistów pojawiła się także elbląska kameralistka. To jednak nie pierwszy sukces utalentowanej młodej skrzypaczki. Karolina Nowotczyńska jest zdobywczynią I i II nagrody w międzynarodowym konkursie w Dolnym Kubinie na Słowacji w 2008 roku. Została również wyróżniona na międzynarodowym konkursie w Kloster - Schontal (Niemcy 2009). Niezwykłe umiejętności zdobywała podczas licznych kursów, m.in. kursie mistrzowskim Maestro Maxima Vengerova, mistrzowskich kursach „Stringtime Academia” (Niemcy). Ogromnym wyróżnieniem w karierze artystki był kurs „Morningside Music Bridge 2010” w Kanadzie. Karolina Nowotczyńska jest stypendystką Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląga 2011, Marszałka Województwa oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ubiegłym roku nasza utalentowana elblążanka zdobyła także pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie organizowanym w Padwie.

Umiejętności koncertmistrza EOK będzie można usłyszeć już w najbliższy poniedziałek (16.03.2015 r.), podczas koncertu „Trzech Tenorów” w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.


Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.