Koncert karnawałowy na solistkę, Big-Band i Elbląską Orkiestrę Kameralną

eljazz
Karnawał w nadchodzącym, 2015 roku, będzie wyjątkowo krótki, a zakończy się już 14 lutego. Nie zabraknie w nim jednak, oczekiwanego przez melomanów, Koncertu karnawałowego. Tradycyjnie, jak co roku, Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowuje repertuar, który  wpisze się w klimat karnawałowych zabaw. Okres zimowych balów, maskarad, pochodów i harców, to charakterystyczne określenia czasu pomiędzy dniem Trzech Króli, a środą Popielcową. Choć karnawałowe podskoki w rytm muzyki dawno przestały mieć wpływ, jak pierwotnie sądzono, na bujność zbóż w okresie żniw, to skoczne dźwięki nadal chętnie słuchane są przez miłośników muzyki.

Na czas karnawału Elbląska Orkiestra Kameralna proponuje bardzo energetyczny, melodyjny repertuar. W koncercie, który odbędzie się 11 stycznia, zagra muzykę swingową autorstwa Edwarda Czernego. Czerny nazywany był królem parafraz, łącząc w swej twórczości mistrzowski warsztat kompozytorski i finezję formy. W dorobku artysty znajduje się ponad dwieście symfonicznych suit i fantazji,  również na orkiestry dęte, na big band oraz na orkiestry łączone: symfoniczne z big bandem i orkiestry dęte z wielogłosowo rozbudowanym kwintetem smyczkowym.

Z bogatego dorobku artysty wybrane zostały znane i lubiane utwory, które śpiewały m.in. Irena Santor, Danuta Rinn, Violetta Villas i Urszula Dudziak. Podczas karnawałowego koncertu „W hołdzie Edwardowi Czernemu. W krainie swingu i kantyleny” usłyszymy  „Diabelski młyn”, „Molo boogie”, „Kolorowa karuzela”, „Taniec z szablami”, „Złoty deszcz”, „Gdy Ty się śmiejesz”, „Pójdę wszędzie z Tobą”, „Już północ” i wiele innych, a wszystkie  w wykonaniu młodej, utalentowanej wokalistki jazzowej, Anny Serafińskiej. Artystka o niebanalnym głosie, słuchu absolutnym i odziedziczonym po babci - Carmen Moreno, swingiem we krwi.  Urszula Dudziak powiedziała o niej - „Anna ma niesamowity głos i perfekcyjnie wszystko wykonuje!”.

Nie może być swingu bez big bandu, dlatego obok Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wystąpi, odnoszący od piętnastu lat sukcesy, bydgoski ELJAZZ Big Band pod dyrekcją założyciela i perkusisty, Józefa Eliasza. Eljazz Big Band zagrał na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego. Skład zespołu to perkusja, fortepian, bas, gitara, saksofony, puzony i trąbki. W karnawałowym koncercie big band zasili, grający na trąbce, elblążanin – Marcin Gawdzis.

Na koncert karnawałowy, który odbędzie się 11 stycznia 2015r., Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na godz. 18:00 , do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.

Bilety: 60zł (normalny), 50zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski.  Biuro czynne: pn., śr., pt. 8:00-16:00, wt., czw. 8:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.

Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

Patron medialny koncertu: