Festiwal Filmów Familijnych

baner

baner - baner

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Filmów Familijnych. Od 6 do 12 grudnia na małych, dużych i tych trochę większych czeka moc atrakcji. Seanse filmowe, warsztaty, quiz i spotkania z ciekawymi twórcami. A to tylko niektóre z niespodzianek, jakie przygotowano w Kinie Światowid. Poniżej przedstawiamy niektóre z propozycji. Zapewniamy, że to nie koniec atrakcji przewidzianych na ten czas.

Od 6. do 10. grudnia najnowsze propozycje europejskiego kina familijnego w bardzo mikołajkowym klimacie. Do zobaczenia m.in. „Świąteczna wyprawa pana Patyka” czy „Emma i Święty Mikołaj” (przedpremierowo).

W środę (8.12) rozpoczynamy przegląd nowego polskiego filmu familijnego. Zobaczymy m.in. „Jakub, Mimi i gadające psy”, czy „Tarapaty 2”. Na zakończenie przeglądu – 12 grudnia odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu „Czarny Młyn” Mariuszem Palejem połączone z projekcją jednego z najciekawszych polskich filmów dla dzieci i młodzieży 2021 roku.

W piątek 10 grudnia zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Boberkiem - aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Jego głos m.in. mogliśmy usłyszeć w piosence „Wyginam śmiało ciało” czy w bajce Epoka lodowca i Rybki z Ferajny.

W weekend 11 i 12 grudnia w ramach filmowych poranków dla najmłodszych dzieci super nowość - serial krótkometrażowy Galaxy Taxi (cz.1 i cz.2) połączony z zabawą z animatorami dla dzieci i ich rodziców.

W programie także quiz dla rodzin „Co Ty wiesz o kinie familijnym?”, warsztaty aktorskie dla dzieci w wieku 10-15 lat, warsztat dla rodziców i nauczycieli jak rozmawiać z dziećmi o emocjach poprzez film oraz prezentacja o polskim dokumencie dla dzieci.

Już teraz zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie! Wkrótce więcej szczegółów i dodatkowych informacji, a teraz już rezerwujcie czas w ten mikołajkowy tydzień i do zobaczenia w Kinie Światowid.


Bilety na filmy można nabyć:
•    online
•    w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
•    w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.