Europejski Festiwal Kina Artystycznego

plakat

plakat - plakat

Już 14 listopada, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powraca Europejski Dzień Kina Artystycznego (EDKA). Ten ważny dzień powstał z inicjatywy CICAE (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-House’owych) przy ogromnym wsparciu Europa Cinemas (Sieć Kin Europejskich), jak i Polskiego Stowarzyszenia Kin Studyjnych i Lokalnych. Celem tego wydarzenia jest prezentacja oraz promocja filmów zrealizowanych lub wyprodukowanych w Europie. Kino Światowid również przyłącza się do obchodów Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Tego dnia wyświetlimy film nagrodzony nagrodą publiczności na festiwalu Transatlantyk Festival Poznań.

14 listopada o 17:30 Poufne lekcje perskiego
Poufne lekcje perskiego to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie.

Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów i innych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować…
Reżyseria: Vadim Perelman

Produkcja:Niemcy, Rosja, Białoruś
Obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Lars Eidinger, Jonas Nay, David Schutter, Alexander Beyer, Andreas Hofer
Czas: 127 min

Bilety na film można nabyć:
•    online
•    w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
•    w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.