Trójmiejska Kapela Swingowa w Klubie Krypta. Jam session.

swing

swing - swing

Tym razem w Klubie Środowisk Twórczych KRYPTA swingowa niespodzianka. W czwartek zagra kwartet instrumentalno-wokalny, łączący trzy muzyczne pokolenia artystów, wykonujących muzykę swingową lat 30. i 40. XX wieku. Do najsławniejszych wykonawców tego gatunku należeli m.in Luis Armstrong, Ella Fitzgerald, Duke Elington, Frank Sinatra czy Benny Goodman. Tego wieczoru muzycy przeniosą publiczność w tamte czasy, przy akompaniamencie znanych utworów w nowych aranżacjach.

Zespół powstał zeszłego lata, w roku 2020, zapraszając do współpracy część artystów ze znanej formacji Radunia River Jazz Band. W obu przypadkach założycielem był Piotr Jankowski, który już od lat 70. współtworzy trójmiejskie jazzowe środowisko muzyczne, grając w zespołach jak Time Quartet (pierwsza formacja Macieja Sikały), Big Band Gdaśsk czy Seaside Dixieland.
Skład zespołu:

Maciej Flont - piano, wokal, związany z trójmiejską sceną jazzową; współtworzył formację Rama 111" i Baszta,
Antoni Śliwa - flet, saksofon tenorowy, wokal, związany z trójmiejską sceną jazzową; współtworzył formację Rama 111 i Baszta.
Karol Kozłowski - kontrabas, kompozytor, aranżer; członek zespołu The Moongang, Paul Band, Quartado i Kombi.
Piotr Jankowski - perkusja, lider zespołu, współtworzył formację ASAF ( z Maciej Sikała), Radunia River Jazz Band.
Trójmiejska Kapela Swingowa wystąpiła już przed elbląska publicznością w czerwcu i zachwyciła ją swoją energią i aranżacjami. Artyści bisowali wielokrotnie. Mamy nadzieję na takie same emocje i tym razem.

Czwartek, 11 listopada. Godz. 19.00. Wstęp wolny.

Fot. Trójmiejska Kapela Swingowa

____________________________
KLUB ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL
ANNA  SELKE
+ 48 506 07 30 20
* DESIGN * KULTURA * SZTUKA * PROJEKT *