Elbląski Światowid dołącza do akcji Czytaj PL 2021

baner

baner - baner

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce akcji czytelniczej z darmowym dostępem do 12 bestselerowych tytułów. Czytać za darmo można do końca listopada.

Akcja Czytaj PL 2021 rozpoczęła się na dobre! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dołączyło do grona kilkudziesięciu partnerów, którzy zamierzają wysyłać literackie sygnały dla odbiorców i propagować czytelnictwo w naszym kraju . Mamy nadzieję, że dzięki naszemu udziałowi mieszkańcy Elbląga i regionu będą mieli komfortowy dostęp do książek!

Nie z tej Ziemi
Nie z tej Ziemi – taka właśnie jest akcja Czytaj PL. Jak inaczej bowiem nazwać przedsięwzięcie, dzięki któremu przez cały miesiąc można czytać książki za darmo? Już od wielu lat w ramach Czytaj PL aplikacja Woblink umożliwia bezpłatne pobieranie e-booków i audiobooków. Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych laurów. Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników.

W tegorocznej edycji Czytaj PL udajemy się w kosmiczną przygodę. Nie tylko dlatego, że proponujemy 12 nieziemsko wciągających książek, ale przede wszystkim dlatego, że rok 2021 jest rokiem szczególnym – obchodzimy w nim setne urodziny Stanisława Lema i z tego powodu selekcjonując bestsellery do bezpłatnego czytania i słuchania organizatorzy położyli nacisk na wątki lemowskie.

12 bestsellerów za darmo przez cały listopad
Wśród 12 tytułów – dostępnych za darmo w formie e-booka i audiobooka przez cały listopad – znalazły się w tym roku aż 4 reportaże! „Lajla znaczy noc” Aleksandry Lipczak, za którą autorka w tym roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza, „Gorzkie pomarańcze” Dionisiosa Sturisa, które w 2014 roku były nominowane do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Chwilowa anomalia” Tomasza Michniewicza, czyli rozmowy o chorobach współczesnego świata oraz „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” pod redakcją Beaty Szady, będące pierwszą na polskim rynku antologią reportażu z Ameryki Południowej. Na tegorocznej liście nie zabrakło również kryminałów. Gatunek reprezentują: „Wiosna zaginionych” Anny Kańtoch i „Żałobnica” Roberta Małeckiego. Hasło tegorocznej edycji zobowiązuje, dlatego organizatorzy zapraszają do literackich podróży na inne planety  – „Per aspera ad astra” Roberta J. Szmidta oraz „Nie ma tego złego” Marcina Mortki. Do świata fascynującej natury przeniesie czytelników Kornel Filipowicz i jego „Formikarium”, a historię o miłości opowie Magdalena Witkiewicz swoją „Srebrną łyżeczką”. Wyjątkowe miejsce wśród udostępnianych w tym roku książek zajmują pozycje związane ze Stanisławem Lemem. Na czytelników czekają opowiadania mistrza polskiej fantastyki, czyli „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” oraz „Awantury na tle powszechnego ciążenia” Tomasza Lema – biografii pisarza napisanej przez jego syna.

Znajdź kod QR w Światowidzie
Udział w tegorocznej akcji, która potrwa przez cały listopad, jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL.
Następnie należy udać się do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu gdzie na holu znajduje się plakat z kodem QR. Należy go zeskanować. Po zalogowaniu lub rejestracji aplikacja powinna przenieść cię do „karuzeli”, z której możesz wybrać jedną z 12 bestsellerowych książek, która zostanie dodana do twojej półki. Jednocześnie na półce możesz mieć tylko jedną książkę z akcji, ale w dowolnym momencie możesz ją wymienić.

Zróbmy te kilka czynności i delektujmy się czytaniem i słuchaniem.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu