SztukaTERRiA. Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych | Zaproszenie dla wystawców

sztukaterria

sztukaterria - sztukaterria

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza osoby indywidualne, grupy twórców, galerie lub instytucje zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej, prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego do zaprezentowania się na Warmińsko-Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRIA. Jarmark odbędzie się 4 grudnia w CSE „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia wystawców czekamy do 20 listopada.

SztukaTERRiA. Warmińsko-Mazurski Jarmark Wyrobów Artystycznych, jest imprezą wystawienniczo–handlową organizowaną w celu zaprezentowania przedmiotów sztuki rękodzielniczej oraz produktów żywności naturalnej.
 - SztukaTERRiA od lat stanowi doskonałą okazję do promocji twórców ludowych z Warmii i Mazur oraz propagowania wśród odwiedzających nowych form aktywności artystycznej – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Zależy nam na stworzeniu przestrzeni gdzie wystawcy w sposób komfortowy mogą zaprezentować swoje wyroby, tak aby jak największa liczba odbiorców skorzystała z ich oferty – dodaje Antoni Czyżyk.

W jarmarku udział mogą wziąć osoby indywidualne, grupy twórców, galerie lub instytucje zajmujące się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem produktów żywności naturalnej, prowadzące swoją twórczość na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. Przedmiotem Jarmarku są wyroby rękodzieła ludowego, przedmioty twórczości artystycznej oraz produkty żywności naturalnej tj. ceramika, zabawki, biżuteria, rzeźba, hafty, ozdoby, frywolitki, dekoracje świąteczne, upominki, obrazy, koronka, rysunek na szkle, plecionkarstwo, wyroby z bursztynu, metalu i drewna, pamiątkarstwo i inne oraz produkty żywności naturalnej (wędliny, pieczywo, nabiał, miody bez zawartości alkoholu itp.).

Stoiska Jarmarku zostaną podzielone na jedenaście kategorii:
- WSPÓLNE DZIEŁO – przedmioty wykonane przez świetlice szkolne i środowiskowe, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły, stowarzyszenia itp.
- KOBIECE FANABERIE – biżuteria.
- IDĄ ŚWIĘTA – ozdoby bożonarodzeniowe, dekoracje świąteczne itp.
- SPA DLA CIAŁA I DUSZY – mydełka, kosmetyki naturalne, świece itp.
- ZABAWKI – pluszaki, lalki itp.
- SZTUKA LUDOWA – rzeźba, koronki, wyszywanki, frywolitki, motywy folkloru itp.
- MODA I SWOBODA – torebki, portfele, odzież itp.
- DOMOWE KLIMATY – dekoracje domowe, obrazy, poduszki, akcesoria kuchenne, grafiki itp.
- ARTYSTYCZNE DROBIAZGI - pocztówki, zakładki książkowe, breloki itp.
- CUD, MIÓD I MALINA – produkty żywności naturalnej.
- ROZWIŃ SWOJĄ PASJĘ – artykuły do tworzenia rękodzieła.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin SztukaTERRii, Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych są dostępne na stronie internetowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada br. Więcej informacji pod numerem tel. (55) 611-20-59 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w Jarmarku. Liczba miejsc wystawienniczych jest ograniczona. O uczestnictwie w Jarmarku decyduje kolejność przesłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego, ale również rodzaj oferowanego asortymentu (adekwatnego do ww. kategorii).
Zapraszamy!

Data i godzina: 4 grudnia 2021 r. | godz. 10.00 – 17.00
Miejsce i organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu