DKF zaprasza na film

plakat

plakat - plakat

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na listopadowe spotkania. Pierwsze z nich już w najbliższy czwartek, 4 listopada o godzinie 19:00. W programie „Undine” - symboliczna opowieść o miłości i przeznaczeniu z brawurowymi rolami Pauli Beer oraz Franza Rogowskiego.

Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów, przybliżając zagranicznym gościom dzieje tego fascynującego miasta. Sama zajmuje niewielkie mieszkanie na Alexanderplatz, prowadząc z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie.

Z osobą bohaterki związany jest jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy Undine zostaje porzucona przez narzeczonego, jego los wydaje się być przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się w niedawno poznanym Christophie. Niewinne uczucie między nimi rozwija się w dobrym kierunku. Niestety, kiedy mężczyzna zaczyna podejrzewać, że Undine skrywa jakąś tajemnicę, w relacji pojawia się niebezpieczna rysa. Nadchodzi czas konfrontacji...     

Reżyseria: Christian Petzold
Obsada: Paula Beer, Franz Rogowski, Maryam Zarte, Jacob Matschenz
Produkcja: Niemcy, Francja 2020    
Czas: 90 min