Recital polskich melodii

baner

baner - baner

Co dwie artystki to nie jedna i dlatego Paula Preuss (skrzypce) oraz Ewa Sarwińska (fortepian) połączyły muzyczne siły. Efekt? Recital z ich udziałem, który odbędzie się 16 października w szkole muzycznej. W programie m.in. dzieła Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Wieniawskiego i Aleksandra Zarzyckiego – takich nazwisk nie trzeba przedstawiać, wystarczy ich posłuchać.

Paula Preuss to skrzypaczka doskonale znana elbląskim melomanom. Od lat koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, występuje też jako solistka, i to z sukcesami. Jest laureatką m.in. III miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku i I miejsca na X Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. M.K. Ogińskiego w Smorgonie (z kwartetem fortepianowym AKME). Z kolei Ewa Sarwińska jest współzałożycielką kwartetu fortepianowego Akme Piano Quartet. Wraz z nim zdobyła szereg nagród na konkursach, organizowanych tak, w kraju, jak i zagranicą, m.in. w Bułgarii, na Białorusi, w Rosji i w Austrii. Obie artystki udzielają się również pedagogicznie – pracują w gdańskiej Akademii Muzycznej.

16.10.2021, sobota, 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:
Paula Preuss – skrzypce
Ewa Sarwińska - fortepian

W programie m.in.
Utwory K. Pendereckiego, A. Zarzyckiego i H. Wieniawskiego

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, 513 095 840, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bilety: 15 zł. Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.
 
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.
Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.