Kreatywnie i twórczo w „nowym Światowidzie”

warsztaty

warsztaty - warsztaty

Na ten moment czekali wszyscy miłośnicy sztuki. Wraca cykl warsztatów w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Będzie to pierwsza okazja, aby zobaczyć nowe pracownie „Światowida” oraz spróbować sił w ceramice, filcowaniu, zdobieniu toreb i tworzeniu witraży. Zapraszamy na spotkania w milej atmosferze pełne pasji, kreatywności i odkrywania talentów. Na początek zajęcia dla dorosłych.

Z niecierpliwością czekaliśmy na moment, kiedy znów nasze pracownie będą tętnić życiem. Po remoncie dysponujemy już nowymi salami, nowymi pomieszczeniami – jest po prostu dużo więcej miejsca przeznaczonego do kreatywnego spełniania się. Cały obiekt CSE „Światowid” w Elblągu został rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych. To daje nam nowe możliwości do działania – mówią organizatorzy.

Uczestnicy zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli wrócić do artystycznej aktywności po okresie lockdownu. Jesteśmy przekonani, że miłośnicy sztuki czekali na ten moment. W miłej atmosferze przy kawie, herbacie i ciastku, z zachowaniem reżimu sanitarnego będzie można spróbować sił w ceramice, filcowaniu, zdobieniu toreb i tworzeniu witraży. Zajęcia odbędą się w czerwcu zgodnie z poniższym harmonogramem:

10.06. (czwartek) godz. 17.00 warsztaty z ceramiki
Podczas zajęć uczestnicy poznają sposoby ręcznego modelowania gliny, tworzenia ceramiki użytkowej i form rzeźbiarskich. Efekt końcowy na zajęciach jest drugorzędny, najważniejszy bowiem jest sam proces tworzenia z gliną. Wyzwala kreatywność, cierpliwości, wyciszenia, stymuluje układ nerwowy. Uczestnicy tworzyć będą prace w różnych rodzajach gliny czerwonej lub białej, z różną zawartością szamotu.

16.06. (środa) godz. 17.00 warsztaty z filcowania
Uczestnicy poznają technikę filcowania na mokro i sucho, za pomocą której będą mogli wykonać biżuterię. Filcując możemy tworzyć formy zarówno płaskie jak i przestrzenne. Obie techniki różnią się między sobą, ich wzajemne łączenie pozwala na uzyskanie efektownych przedmiotów.

17.06. (czwartek) godz. 17.00 warsztaty zdobienia toreb
Uczestnicy wykonają aplikację na torbie bawełnianej inspirując się dziełami znanych malarzy. Technika polega na naszywaniu na tkaninę motywów dekoracyjnych, wyciętych z innego rodzaju tworzyw lub tkanin o innej barwie. Można wykorzystać koronki,koraliki, pasmanterie, cekiny, a także uzupełnić haftem.

23.06. (środa) godz. 17.00 warsztaty tworzenia witraży
Podczas 3 h warsztatów Uczestnicy poznają podstawy pracy techniką Tiffaniego. Jest to technika wykorzystywana przy tworzeniu małych form witrażowych. W czasie zajęć uczestnicy poznają zasady projektowania witrażu, cięcia szkła, szlifowania oraz łączenia poszczególnych elementów poprzez lutowanie.

Do udziału w zajęciach zapraszamy osoby dorosłe. Liczba miejsc jest ograniczona, Można zapisać się e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne 605-636-670. Czas trwania zajęć 3 h. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 25 zł (w tej kwocie zapewniamy wszystkie materiały).

Centrum Spotkań Europejskich “Światowid” w Elblągu