Czarne Madonny z kolekcji Cedrica Carriongtona w Galerii EL

Madonny

Madonny - Madonny

Prywatne kolekcje są często równie fascynującym źródłem poznawczym i bodźcem estetycznym, co zbiory gromadzone przez muzea, galerie czy inne instytucje kultury powołane m.in. do prezentowania twórczości artystycznej. W czwartek 15 kwietnia o godz. 18:00 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na nietypowy wernisaż online wystawy „Czarne Madonny” - obrazów z kolekcji Cedrica Carringtona.

Tematyka sacrum w przestrzeni Galerii EL, dawnego kościoła NMP, pojawia się od czasu do czasu przy okazji wystaw czy prezentacji artystycznych. Jednym z miłośników tematu, szczególną uwagę zwracających na motyw Madonny w obrazach i rzeźbach jest Cedric Carrington - Amerykanin mieszkający i pracujący w Elblągu.

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Czarne Madonny”, na której zobaczyć będzie można część jego kolekcji obrazów i rzeźb. W ramach wernisażu zaprezentujemy krótką prelekcję kolekcjonera na temat wizerunku Czarnej Madonny w różnych kulturach na przestrzeni dziejów (video z polskimi napisami).

Będzie też możliwość porozmawiać z panem Carringtonem, zadać pytanie czy podzielić się refleksją – rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie.
Spotkanie odbędzie się w formule online na profilu Facebook Galerii EL: https://www.facebook.com/events/5760511247300333

Wystawa „Czarne Madonny” będzie prezentowana w krużganku Galerii EL od 15 do 26 kwietnia.
Centrum Sztuki Galeria EL – Krużganek
Wernisaż online w formie prelekcji i dyskusji - 15 kwietnia 2021 godz. 18:00