Po drugiej stronie – pokaz kolekcji mody Nikoli Fed

moda

moda - moda

Wiosna, intensywne kolory, nowe pomysły, świeże spojrzenie -  celebrujmy to wspólnie! Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym pokazie mody autorstwa Nikoli Fedak w scenografii wystawy „Blumetrie” Urszuli Wilk. Wideotransmisja w sobotę 10 kwietnia na profilu organizatora.

Podczas performansu pokazane zostaną efekty kilkuletnich działań twórczych młodej projektantki Nikoli Fedak, o której robi się coraz głośniej w świecie polskiej mody.

„Projektuję, by opowiedzieć swoje historie, powiedzieć o czymś, co mnie poruszyło. (...) Mnie w modzie interesuje przekraczanie granicy męskości, ukazanie jej w innym świetle. Używam tkanin, kolorów i form, które przez kulturę, w jakiej się wychowaliśmy, są kojarzone z modą damską. Fascynuje mnie moment wyzwolenia z tej stereotypowej męskości, prostej w formie, twardej i surowej” – mówi projektantka we fragmencie najnowszego wywiadu dla magazynu WhiteMad.
Projekt ma charakter otwarty - współtworzymy go z utalentowanymi młodymi osobami, które tak jak my ekscytują się na myśl o unikatowej mieszance mody, ruchu i sztuki. Marzysz o modelingu? Jesteś tancerzem/tancerką? Chcesz zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w pokazie? Nie jest jeszcze za późno, napisz do nas na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do oglądania relacji na facebooku na żywo z Galerii EL
Link do transmisji dostępny będzie tutaj:
https://www.facebook.com/events/722511411722815

10-04.-021 o godzinie 18:00
Projektantka: Nikola Fedak
Muzyka: Żuławy
Wsparcie finansowe wydarzenia: Techtrans Elbląg
Grafika: Mateusz Grzelak, Karol Wójcicki, Michał Mierzejewski