Akordeonowe barwy wiosny

akordeon

akordeon - akordeon

Dzięki niemu akordeon wypłynął na szerokie koncertowe wody i z przedmiotu stał się podmiotem sceny muzycznej. Kiedy trzeba, zachowuje pokorę wobec zapisu nutowego, kiedy trzeba – jego artystyczna inwencja nie zna granic. No i liczby: niemal 50 prawykonań dzieł solowych, kameralnych i z towarzyszeniem orkiestr, ponad 80 płyt oraz 3 Fryderyki, a na tym zapewne nie koniec. Jednym słowem (a właściwie dwoma) - Klaudiusz Baran, który 21 marca powita wiosnę w ZPSM wraz z Sabriną Stachel i  Elbląską Orkiestrą Kameralną.

 

Repertuar? Zarówno dla miłośników polskiej, jak i europejskiej muzyki klasycznej, tak dla sympatyków dawnych, jak i współczesnych dźwięków. Z jednej strony wysłuchamy utworu, którego sceniczne dzieje są liczone nie w latach, a w miesiącach (prawykonanie w lutym 2020 roku) - “Chamber Concerto na akordeon i orkiestrę smyczkową” Mikołaja Majkusiaka. Z drugiej, spod smyczków popłynie serenada tak mozartowska, jak żadna inna - “Eine kleine Nachtmusik”, nie zabraknie też brytyjskiego akcentu w postaci utworu Edvarda Elgara.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

21.03.2021, niedziela, 18:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu      

Wykonawcy:
Klaudiusz Baran – akordeon
Sabrina Stachel - dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
M. Majkusiak – Chamber Concerto na akordeon i orkiestrę smyczkową
W. A. Mozart – Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525 (Eine kleine Nachtmusik)
E. Elgar - Introdukcja i Allegro na kwartet smyczkowy i orkiestrę smyczkową op. 47
 
Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, 513 095 840, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
 
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze