Transmisja online koncertu Niepodległa spod smyczków

Transmisja online koncertu Niepodległa spod smyczków

Transmisja online koncertu Niepodległa spod smyczków - Transmisja online koncertu Niepodległa spod smyczków

Biało-czerwonych melodii nigdy dość i dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna szykuje okolicznościowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W dniu 11 listopada zapraszamy do uczestniczenia w koncercie online, aby wysłuchać takich pieśni, jak „Prząśniczka” czy „My, Pierwsza Brygada”. Tym razem w wersji rozrywkowej.

 

Nad przebiegiem koncertu będzie czuwał Bartosz Smorągiewicz: multiinstrumentalista, kompozytor i jazzman. Od lat zachwyca swoimi umiejętnościami melomanów na różnych kontynentach – prócz licznych krajów europejskich występował m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jest także laureatem szeregu konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

W roli wokalistów wystąpią Aurelia Luśnia i Piotr Kosewski – Aurelia ze swoimi utworami gościła m.in. na falach Polskiego Radia, radiowej Jedynki i radiowej Trójki. W swoim dorobku ma też płytę „Jeremi Przyborawyśpiewany”, u boku m.in. Kayah i Justyny Steczkowskiej. Zainteresowanie twórczością autorów  „Kabaretu Starszych Panów” dzieli zresztą z Piotrem Kosewskim, który wydał album "Piosenki na depresję" z utworami Przybory i Jerzego Wasowskiego.

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń i czasowym zamknięciem instytucji kultury, koncert odbędzie się wyłącznie online.
Emisja koncertu online odbędzie się 11.11.2020r. o godzinie 13:00 na 140 kanale Truso TV dostępnym w Telewizji Vectra oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Elbląg oraz Truso TV. Powtórka koncertu transmitowana będzie 11.11.2020r. o godzinie 18:00 na 140 kanale telewizji Truso TV dostępnym w Telewizji Vectra.

Wykonawcy:
Aurelia Luśnia - wokal
Piotr Kosewski - wokal
Bartosz Smorągiewicz – saksofon, prowadzenie
Damian Marat - trąbka
Bartłomiej Łupiński - puzon
Rafał Rokicki - klawisze
Paweł Stankiewicz– gitara
Paweł Puszczało - bas
Piotr Maślanka - perkusja
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
Pieśni patriotyczne w opracowaniu Bartosza Smorągiewicza.
 
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert
EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.