Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” - Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

Kino Światowid zaprasza na kolejną edycję Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Siedemnasta odsłona tego wydarzenia, odbędzie się w dn. 4-5 listopada. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.
 
Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” odbędzie się po raz siedemnasty. Przez blisko 2 dekady zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji „Małe Festiwale Ty i Ja”  w kilkunastu miejscowościach, w tym również w Elblągu.

Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu. W tym roku z racji obostrzeń pandemicznych organizatorzy Festiwalu zmuszeni zostali do ograniczenia wielu imprez towarzyszących. Na szczęście pokazy filmowe odbywają się bez zmian.

Program projekcji w Elblągu:

4 listopada godz. 18:00 „Zestaw filmów krótkometrażowych I (94 min)

"Moje piękne miasto"reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min
"Uścisków twoich mi potrzeba", reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min
"Niewinność", reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min
"Żyłam z tobą", reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min
"Co zdarzy się jutro", reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min

5 listopada godz. 10:00 Zestaw filmów krótkometrażowych II (70 min)

"Na Górze Tyrryry", reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min
"Zobaczyć niepodległość", reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min

Wstęp na projekcje jest bezpłatny.