Kim jest archeolog?

para buch

para buch - para buch

W środę, 12 sierpnia, o godz. 12.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na kolejne spotkanie z cyklu „Para-buch! Książka w ruch!”, podczas którego będzie można się dowiedzieć, na czym polega praca archeologa. Zajęcia odbędą się na bibliotecznym dziedzińcu. Wstęp wolny.

Zajęcia będą inspirowane książką Maca Barnetta pt. „Sam i Dave kopią dół”. Uczestnicy dowiedzą się, kim jest archeolog, czym się zajmuje oraz jakie są jego metody i narzędzia pracy. Przeniesiemy się w czasie, aby poznać znaczenie naskalnych rysunków oraz poznać życie w pradawnej osadzie. Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami.

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 17 sierpnia (godz. 12.00) – Kartografia, czyli o czym mówią mapy, w oparciu o książkę Kim Heekyoung „Dokąd iść? Mapy mówią do nas”.

Zajęcia odbywać się będą w malowniczej scenerii ogrodu znajdującego się na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej lub – w razie niepogody – w sali „U św. Ducha”.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika "Bulaj", ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.