Kaczmarski - 4 pory niepokoju...

etk

etk - etk

To tytuł pierwszego w sierpniu koncertu XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020.

Tym razem w muszli koncertowej w Bażantarni zagości młode pokolenie elbląskich aktorów. W ich wykonaniu usłyszymy ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej – piosenki Jacka Kaczmarskiego. Spektakl ten na elbląskiej scenie reżyserował Robert Talarczyk, a aranżacje muzyczne przygotował Hadrian Filip Tabęcki. Niedzielny koncert, to lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Spektakl odniósł sukces na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Baszta” w Kaliningradzie a Robert Talarczyk został wyróżniony nagrodą za najlepszą reżyserię. Utwory Jacka Kaczmarskiego, również te mniej znane, usłyszymy w interpretacji Magdaleny Fenning - absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, dla której spektakl ten był debiutem w elbląskim Teatrze. Wystąpi też Sławomir Banaś - absolwent Państwowego Studium Wokalno Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Debiutował w spektaklu “Mayday 2” w reż. Stefana Szaciłowskiego. Kolejnym wykonawcą jest Mikołaj Ostrowski z elbląskim teatrem jest związany od 2016 r., jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Marcin Tomasik jest najdłużej związany z elbląska sceną, bo od 2001 r.. Jest absolwentem Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Organizatorzy XXIII Letniego Salonu Muzycznego - Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają do Bażantarni 02 sierpnia 2020 r. Początek koncertu godz. 17.00

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner; Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso oraz RMF Classic - współpraca redakcyjna

Przypominamy też o obowiązującym limicie widzów (150 osób), obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 2 metrów, ograniczenie przestrzeni widowni, odrębne wejście i wyjście.