"Poszkodowany Goldiner" w ramach Letniego Salonu Muzycznego

teatr

teatr - teatr

„Poszkodowany Goldiner”, to tytuł sztuki Wiktora Szenderowicza, z którą, w konwencji „sceny przy stoliku”, będziemy mogli się spotkać w ramach XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020. Tytułowy Goldiner, to stary, rosyjski Żyd, niegdyś sekretarz komitetu partii w charkowskich zakładach Energo-Tiaż-Masz, który dożywa swoich dni na Brighton Beach, nowojorskim skupisku emigrantów ze Związku Radzieckiego. Jakie będą jego losy? Kim jest pani Watson? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r.

Początek koncertów godz. 17.00.

Przypominamy też o obowiązującym limicie widzów (150 osób), obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 2 metrów, ograniczenie przestrzeni widowni, odrębne wejście i wyjście.

W spektaklu wystąpią Irena Adamiak, Mariusz Michalski a w roli narratora Krzysztof Bartoszewicz.

Irena Adamiak - absolwentka Studium Aktorskiego przy Państwowym Teatrze Żydowskim w Warszawie. Współpracowała z m.in. Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie, Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W elbląskim teatrze jest od 2000 roku.

Mariusz Michalski - uzyskał dyplom Aktora Dramatu w 1987. Pracował w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W elbląskim teatrze od 2003 r.

Krzysztof Bartoszewicz - egzamin ZASP zdał w 1982 r. uzyskując prawo do wykonywania zawodu. Pracował w Teatrze Dramatycznym w Gdyni i Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W Teatrze Sewruka od 2005 r. Ma na swoim koncie zarówno role filmowe jak i telewizyjne. Jest autorem i reżyserem: “Wierszolandii”, “Tajemnicy wiedźmy Gamy”, “Legendy o Neptunie” i musicalu “Deszczowe dzieci”.

Na drugie spotkania w Bażantarni zapraszają organizatorzy: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, Cleaner; Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Patrona medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso oraz RMF Classic - współpraca redakcyjna