Festiwal Filmów Poniżej Poziomu

festiwal

festiwal - festiwal

Przed nami III Festiwal Filmów Poniżej Poziomu i Fotogra miejska pod hasłem TU. Elbląg Jednym z jurorów festiwalu, co wyda się może ciekawe, jest znany stand uper zaprzyjaźniony z nami, Abelard Giza. Przesyłam informację o wydarzeniu z prośbą o publikację, jeśli temat zainteresuje.

III Festiwal Filmów Poniżej Poziomu i Fotogra pod hasłem TU.Elbląg

Przez jednych uwielbiany, przez innych wyszydzany - Elbląg. Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? po raz trzeci organizuje Festiwal Filmów Poniżej Poziomu oraz Fotogrę miejską, podczas których można spojrzeć na nasze miasto okiem uczestników, a właściwie ich kamer i aparatów. W tym roku hasło przewodnie to TU.Elbląg, a w jury konkursu - wyjątkowi goście.

Festiwal Filmów Poniżej Poziomu to inicjatywa Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?, które od trzech lat proponuje specyficzną zabawę. Impreza ma dwa etapy: Fotogra czyli gra miejska, w której udział biorą osoby robiące zdjęcia oraz konkurs krótkich form filmowych (1 do 3 min) kręconych kamerą czy komórką - Festiwal Filmów Poniżej Poziomu (FFPP) . W tym roku w ramach konkursu FFPP oceniane są nadesłane prace, których motywem przewodnim jest interpretacja hasła TU. Elbląg. W latach ubiegłych hasłami były "Elbląg - lubię to!" oraz "Jestem EL!", czyli Elbląg jest cały czas w centrum zainteresowania organizatorów.

Prace konkursowe, zarówno w Fotogrze jak i FFPP oceniane są przez jury. W skład jury konkursu filmowego wchodzą tym razem:
Ola Bielska - prowadząca spotkania filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka
Abelard Giza - stand upper i m.in. współtwórca etiud filmowych towarzyszących programom scenicznym
Jacek Żukowski - dziennikarz, operator, montażysta, scenarzysta - pracujący na co dzień w Truso .TV

Finał konkursu oraz spotkanie z jurorami i prezentacja prac zgłoszonych do konkursu odbędzie się 27 czerwca o godz. 20:00 w Centrum Sztuki Galeria EL.

Laureaci konkursu otrzymają statuetki "Złotego, srebrnego i brązowego Szpadla" oraz nagrody finansowe (750, 500 i 250 zł).

Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na zasady odnośnie organizacji imprez w czasie epidemii SARS-CoV-2 obowiązują darmowe wejściówki, które można odebrać w Galerii EL (ilość ograniczona, obowiązuje zasłanianie twarzy maseczką, chustą czy szalikiem).

Dzień wcześniej 26 czerwca w godzinach 16:00 - 21:00 odbędzie się Fotogra, podczas której uczestnicy za zadanie będą mieli zrobić 10 zdjęć w Elblągu na zadane tematy, które otrzymają podczas rejestracji do imprezy (Centrum Sztuki Galeria EL od godz. 16:00). Tym razem jury stanowić będa fotografowie i reprezentanci organizatora - Beata Branicka, Krzysztof Paluszyński oraz Miłosz Kulawiak. Zwycięzca konkursu foto, którego poznamy w niedzielę podczas finału FFPP, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 500 zł.

Pełniejsze info o Festiwalu Filmów Poniżej Poziomu oraz Fotogrze można przeczytać na profilu organizatora skcojest.blogspot.com oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/656540141765650/

Zachęcamy do udziału w Fotogrze - liczy się przede wszystkim dobry pomysł na zdjęcie, dopiero w drugiej kolejności technika wykonania.

Impreza Festiwal Filmów Poniżej Poziomu odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Dziękujemy pięknie!
W imieniu organizatorów
Wojtek Minkiewicz