Elbląg na dużym ekranie. 8 stycznia 2020 r., godz. 18.00, Kino Światowid

Ksiądz Infułat

Ksiądz Infułat - Ksiądz Infułat

W ostatni dzień 2019 roku pożegnaliśmy ks. infułata Mieczysława Józefczyka, człowieka niezwykłego, zasłużonego dla naszego miasta, honorowego jego obywatela, historyka, a nade wszystko szanowanego kapłana. W archiwach telewizji Truso są dziesiątki nagrań filmowych z ks. Infułatem: wywiadów, reportaży i filmów. Dlatego postanowiliśmy zmienić plany i styczniowe spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie” poświęcić postaci ks. Mieczysława Józefczyka. Seans o ojcu Klimuszce odbędzie się w terminie późniejszym.

W środę wyświetlone zostaną filmy krótkometrażowe: „Prymas, przyjaciel Elbląga” i  „Dziękujemy za solidarność” oraz ostatni wywiad telewizyjny przeprowadzony z ks. Mieczysławem Józefczykiem. Spotkanie poprowadzi ks. dr Andrzej Kilanowski. Na pierwsze w tym roku spotkanie cyklu „Elbląg na dużym ekranie” zapraszamy w środę, 8 stycznia o godz. 18:00 do Kina Światowid.

Organizatorami cyklu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i telewizja TRUSO.TV, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i Stowarzyszenie „Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne”. Patroni medialni to Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „portEl.pl”. Wstęp wolny.