„Wesele” trzynastego w piątek

smarzowski

smarzowski - smarzowski

Nie każdy piątek trzynastego musi być pechowy. W ten najbliższy, Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka działający w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, zaprasza na projekcję filmu Wojciecha Smarzowskiego, który po seansie opowie o swoim debiucie pełnometrażowym. Spotkanie daje każdemu chętnemu uczestnikowi, możliwość zadania pytania reżyserowi.

 

Akcja filmu rozgrywa się w południowo-wschodniej, prowincjonalnej Polsce. Bogaty gospodarz, Wojnar, wyprawia wesele swojej córce. Są więc kościół, wspaniała gospoda, dużo jedzenia, biała sukienka, goście, nowy samochód. To ta jasna strona rzeczywistości, po tej drugie jest naprawdę mrocznie, są więc szwagier gangster, śmierć dziadka w toalecie, morze alkoholu i główny bohater, pieniądze. Film jest zbiorowym portretem Polaków. „Kluczem do prawdy w „Weselu” jest naturalizm. Ten film jest zagrany bez fałszywych grepsów. Organicznie. Z trzewi.”- mówi Wojciech Smarzowski.

Spotkanie może być punktem wyjścia do szerszej dyskusji na temat kondycji współczesnych Polaków. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa.

Prowadzenie: Grażyna Słomka

Seans odbędzie się 13 grudnia, o godzinie 18.00 w Kinie Światowid
Bilety: 15zł
Po więcej informacji zapraszamy na strony Światowida i do kasy kina.