W grudniu nie musi być zimno – chodź na koncert!

muza

muza - muza

Piękne połączenie folkowej melodii, jazzowej fantazji i kunsztu wykonawczego ze świetną, koncertową energią. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza gorąco na muzyczne spotkanie w czwartek 12 grudnia z nominowaną do nagrody Fryderyka grupą Chłopcy Kontra Basia.

Chłopcy Kontra Basia to ceniony w Polsce i za granicą zespół dokonujący niezwykłych muzycznych fuzji z pogranicza jazzu i folku. Chłopcy kontra Basia wykonują autorską muzykę powstałą z inspiracji dawnymi tekstami, pieśniami, muzyką świata.

W 2013 r. światło dzienne ujrzał ich debiut fonograficzny płyta “Oj tak!”, wydana przez Art2 oraz brytyjskie wydawnictwo World Music Network, wprowadzając w tym samym zespół na światową scenę world music.

W 2015 grupa wydała drugi krążek „O”. Obydwie płyty zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytykę oraz nominowane do nagrody muzycznej „Fryderyk”.

Teksty liderki - Basi Derlak nawiązują do dawnych baśni, legend czy apokryfów, muzyka zaś do oberkowego frazowania czy melodyjności dawnych pieśni tradycyjnych. Grupa ChKB lubuje się w snuciu opowieści na bazie ludowych motywów, stylizowaniu i ubieraniu swoich kompozycji we współczesne brzmienie.

Obecnie Chłopcy kontra Basia przygotowują nowy album oparty o legendy miejskie oraz publikację dla dzieci.

Skład:
Marcin Nenko - kontrabas, ukulele
Basia Derlak - śpiew, harfa
Łukasz Korybalski - trąbka, klawisze
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Na koncert zapraszamy do Galerii EL – Galerii Laboratorium
12-12-2019 godz. 19:00
Bilety w cenie 30 zł przed i 40 zł w dniu koncertu
Zakupy on-line (33 zł): https://www.kupbilecik.pl/imprezy/46113/Elbl%C4%85g/Ch%C5%82opcy+Kontra+Basia

Zapraszamy serdecznie!