Vivaldisco, czyli „Cztery pory roku” na miarę XXI wieku

plakat

plakat - plakat

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje – to porzekadło sprawdza się nie tylko wśród igieł i nitek, ale również wśród… partytur. Przykład? Max Richter, który zdecydował się zaaranżować „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. „Materia” znakomita, więc i wersja brytyjskiego kompozytora musiała podbić serca melomanów. Wkrótce do Londynu, Paryża i Nowego Jorku dołączy Elbląg - 12 stycznia utwór popłynie spod smyczków EOK.

A dokładniej spod smyczków koncertmistrzyń EOK – Pauli Preuss i Karoliny Nowotczyńskiej. Solistki uraczą nas dźwiękami pochodzącymi z płyty „Recomposed by Max Richter”, stanowiącej część projektu „Recomposed”. W jego ramach, współcześni kompozytorzy weszli w artystyczny dialog z klasykami partytury. Co przyniosła wymiana muzycznych argumentów między Maxem Richterem, a Antonio Vivaldim?

Przekonamy się o tym w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Jedno już jest pewne – czeka nas spotkanie z muzyką nie tylko słyszalną, ale i widzialną, która działa na zmysły lepiej niż najbardziej zniewalające flamenco…W repertuarze nie zabraknie także oryginalnych „Czterech pór roku” - kwintesencji nie tylko włoskiego, nie tylko europejskiego, ale przede wszystkim światowego baroku.

12.01.2020, niedziela, 18:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:           
Paula Preuss – skrzypce
Karolina Nowotczyńska - skrzypce
W programie m.in.
A. Vivaldi – Cztery pory roku
A. Vivaldi – Cztery pory roku w opracowaniu Maxa Richtera

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu     
Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)       
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny    

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej